Kadın Cilt Bakımı

35 Yaş Cilt Bakımı

35 Yaş Cilt Bakımı

Yaşınız 35’e yaklaştıysa ve hala cilt bakımlarınızı aksatıyorsanız gerçekten kötü bir durum içerisinde olabilirsiniz şuanda. Eğer halen öğrenmediyseniz size püf noktalarını bu yazımızda göstereceğiz. Cilt bakımında kritik bir noktaya gelmiş olan ve bazı ince çizgilerin oluşmaya başlaması ile yaşınızı çoktan belli etmiş olursunuz.
35 yaşına doğru cilt üstünde ince çizgiler oluşmaktadır ve bu çizgiler zamanla ilerlediğinde daha da derinleşmektedir ve ortaya kötü bir görünüm çıkar. 35 yaş cilt bakımını düzenli bir halde yaptığınızda cildiniz yenilenir ve yaşınızın verdiği olumsuz tüm cilt sorunlarını da ortadan kaldırır.

35 Yaş Cilt Bakımı Yapımı

 • 35 yaşına gelen bir kadın makyaj yapan ve birçok makyaj malzemesini de cildin de denemiştir. Aynı zamanda da dıştan gelen etkenlerden zarar da görmüştür. Ayrıca cilt yaşlanma süresinde olduğundan cilt sorunları da başlamış demektir
 • 35 yaşının en başında gelen sorunlardan olan gözaltı çökmesi ve ince çizgiler olarak bilinir. Bu sorunlar karşısında bitkisel kürler ve doğal cilt bakımından yararlanabilirsiniz.
 • 35 yaşında sigara ve alkol tüketimi gibi kötü alışkanlarınız var ise bunlardan uzak durmalı hatta bırakabilirsiniz.
 • Cildinizi bu yaşlarınızda daha nemli tutmanız gerekmektedir. Yaz ya da kış aylarında fark etmeden nemlendirici kullanmalısınız. Bunun dışında ise cilt temizliğinize de oldukça önem göstermelisiniz.
 • Makyajınızı hafif tutmak ve mutlaka gün sonunda temizlemeye özen göstermelisiniz.
 • Fondöten gözenekleri doldurduğu için bunun yerine kapatıcı bir pudra tercih edebilirsiniz.
 • Cilt bakımında kimyasal malzemelerden uzak durmaya çalışmalısınız. Hatta makyaj malzemelerini kullanmamaya dikkat edin. Makyaj malzemeleri sizi güzel gösterse bile ilerleyen günlerde zararlarını göreceksiniz.
 • Bu yaşlarda bol su tüketmelisiniz ve de yeterli uykunuzu aldığınıza emin olmanız gerekmektedir. 35 yaşına gelen bir yetişkinin en az 8 saat uyuması gerekir.
 • 35 yaşında en çok sorunlar kırışıklık, göz altı torbasının sarkması, ince çizgiler, göz altı morluğu gibi bir çok sorun oluşur. Eğer sizlere bahsettiklerimizi yapıp önemli noktalara da dikkat ederseniz sorunlarınızın azaldığını ve giderildiğini göreceksiniz.
 • Kullandığınız sabunların cildiniz için özel olması gerekmektedir. Her sabundan asit oranı farklıdır ve bundan dolayı da her sabun cilde iyi gelmemektedir. Cildinize uygun olmayan bir sabun doğal dengeyi bozar ve cildi kurumasına, nemini kaybetmesine neden olabilmektedir. Oysa ki cilt bakımı ve cildin sağlığının korunmasında cildin nem oranı oldukça önemlidir. Bundan dolayı da kullanacak olan sabunun başka kişilere de iyi geldiği mantığıyla kullanmamalısınız. Her kişinin kendi cildine uygun sabunu vardır ve onu kullanmalıdır.
 • Cilt bakımınıza erken başlarsanız cildinizin yaşlanması ve sarkması da gecikecektir. Artık 35 yaşınızla beraber yaşlılık belirtilerini de göreceğiniz cildiniz de bu döneminizde ne kadar iyi bakarsanız ileri ki yaşlarınızda cildinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bundan dolayı da cildinize gereken özeni göstermelisiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ