Kadın Cilt Bakımı

Bacaklarda Sivilce Çıkması

Bacaklarda Sivilce Çıkması

Bacaklarınızda sivilcelerin çıkmasının asıl nedeni çok fazla terlemeden olmaktadır. Bu terlemeyi bazen fark edersiniz bazen de hiç farkında olmadığınız kıyafetleriniz tarafından emilebilmektedir. Bacaklarınızda sivilce çıkması özellikle de hassas ciltlerde görülen ve tedavi edilmesi gerekir. Tedavi edilmediği zaman sivilceler daha çok artacaktır.
Bacaklarınız da sivilce çıkmasının nedeni terleme diye yukarı da belirttik. Fakat bunların dışında başka sebeplerden de kaynaklanabilmektedir. Örnek verecek olursak duş alırken kullandığınız jeller ve cildinize uygun olmayan sabunların bacaklarınızda kullandığınız takdir de sivilce oluşumu yapabilmektedir. Bundan dolayı da cilt tipinizi bilmeniz ve cilt tipinize uygun sabun kullanmanız çok önemlidir.

Bacaklar da Sivilce Çıkmasının Çözümleri

Bacaklarınız da sivilce çıkmasında bir çok neden bulunur fakat yukarı da belirttiğim nedenler başta gelmektedir. Terleme ve banyo da kullandığınız sabun ve duş jelleri asıl sivilce yapan sebeplerdir.

Hamilelik Döneminde Sivilce

Hamilelik dönemlerinde vücudunuzdaki hormon seviyeleri yükselir. Bunla beraber de cilt hassaslaşır ve aşırı terleme görülmektedir. Bunun sonucunda da bacaklarınızda sivilce oluşumu olurken sivilce artması da gayet normaldir. Eğer sivilcelerin kontrolünü ele alamıyorsanız mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Bacaklarınızdaki Sivilceleri Önemseyin

Bacaklarınızda bulunan sivilceler diğer sorunlar yaratabilmektedir. Özellikle de bacaklarınız da oluşan kızarıklıklar, kurdeşen denilen ve soluk kızarıklık halinde beliren bir cilt sorunu olabilmektedir. Böyle bir durumda ise mutlaka doktorunuza başvurun.

Jiletle Alınan Tüylerden Sonra Sivilce

Bacaklarınızda oluşan ve bir diğer etken bayanların sıkça kullandıkları jilet yöntemlerindendir. Banyo sırasında tüylerin jiletle alınması sonrasında sorunları oluşabilmektedir. Bu olayı bir daha yaşamamanız için jilet öncesi ve sonrasında da mutlaka bacaklarınızı nemlendirin.

Ağda Sonrasında Sivilce

Özellikle ağda sonralarında bacaklarınızda sivilce oluşumu normale göre daha çok artmaktadır. Sivilcenin dışarısında kızarıklık ve nokta gibi sivilce görünümünde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu gibi durumları kapatmak istiyorsanız ilk olarak ağda markanızı iyi seçmeniz gerekir ve bacaklarınıza da nemlendirici uygulamayı unutmayın. Ağda sonrasında ise bacaklarınızda görülen sivilceler çok fazla kalmadan 2-3 gün içinde sönmektedir.

Kalçada Çıkan Sivilce

Herkesin vücudunda sebum bulunmaktadır. Bu salgı fazla salgılandığı zaman vücudun çeşitli yerlerinde de sivilceler çıkmaktadır. Ergenlik dönemlerinde de fazlaca salgılandığından gençlerin daha çok sorunu olur. Sivilcelerin asıl çıkma sebebi ise gözeneklerin tıkalı ve çeşitli sebeplerden dolayı hava alamamasıdır. Sebum salgısı fazla olduğu zaman cildinizdeki gözenekler tıkanmakta ve sivilce oluşumuna da yol vermektedir. Ölü hücrelerin atılmasına engel olur. Tıkanıklık, kalça bölgelerinde de sivilce çıkarır. Genetik sebeplerden de sivilce oluşumunu tetikleyen unsurlar bulunmaktadır. Ayrıca da spordan sonra oluşan terin olgusu, dar giysilerin giyilmesi ve giydiğiniz kıyafetlerin bazı kumaşlar da sivilce oluşumuna sebep olmaktadır.

Nasıl Geçer?

Kalça bölgelerinde çıkan sivilcelerinize engel olmak için tıkanıklıkları geçirmeniz gerekmektedir. Bunun içerisinde de kalçanıza düzenli olarak peeling uygulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ