Kadın Cilt Bakımı

Bel inceltme

Bel inceltme

Bel egzersizleri vücudun biçimi için oldukça önemlidir. Dengeli ve düzgün bir şekilde beslenmeniz sağlıklı bir vücuda sahip olmanızın birinci kuralken ikincisi ise egzersizlerdir. Ne yazık ki bu iki şartı da yerine getiren pek yoktur. Dengeli ve düzgün beslenmeyip, fastfood tarzı ayaküstü atıştırmalıkların fazla tüketilmesiyle kilo almakta ve dış görünüşümüz de bu şekilde bozulmaktadır. Hatta bunlarla beraber çeşitli sağlık sorunları da yaşayabiliyoruz.

Özellikle de büro da çalışan masa başında olan kişiler de baş ağrısından sonra en sık bel ağrısı gelmektedir. Bel ağrılarının sebepleri ise çok olmakla beraber bu sebeplerin arasında en sık görülen oturuş pozisyonlarıdır. Ayrıca da aşırı zorlama yapılmasıdır. İstatistiklere göre bel ağrıları bayanlarda daha fazla görülmektedir. Doktora gittiğiniz zaman şikayetçi olacağınız bel ağrılarınıza ilaç vermeyecektir. İlk olarak bel egzersizlerini yapmanızı söyleyecek ve buna göre devam ederse ilaç tedavisine başlayacaktır. Başta da bahsettiğimiz gibi ilk olan kuralımız beslenmeyken ikinci kuralımız da egzersizlerdir. Bu yazımızda hem bel ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz hem de belinizi inceltebilirsiniz. Bel bölgesinde bulun yağlardan kurtulmak için yazdığımız adımları takip ederseniz kısa sürede belinizi inceltebilirsiniz. Fakat bel ağrısı çeken kişiler için ilk olarak doktora danışmanız gerekmektedir.

Bel Egzersizleri için Hareketlerimiz

  • Bel egzersizlerinde ilk hareketimiz ilk olarak sırt üstü uzanın, dizlerinizi büküp ayaklarınızı sağlam bir şekilde yere basın. Ellerinizi öne doğru uzatıp kürek kemiklerinizin altına kadar kalkıp beş saniye boyunca bekleyin ve daha sonra yavaş bir şekilde tekrardan geri yatın. Bu hareketi ise 10 defa tekrarlayın.
  • Yüz üstü yatıp ellerinizi arka kısımda birleştirin. Göğsünüzün alt hizası boyunca geriye doğru kalkın ve bu pozisyonda beş saniye bekleyip yavaş bir şekilde tekrardan yatın. Bu hareketi de 10 defa tekrarlayın.
  • Yüzüstü yatıp karnınızın altına bir yastık koyun. Dizinizi bükmeyecek bir şekilde bacağınızı yerden biraz yukarıya kaldırmalısınız. Bu pozisyonda 5 saniye bekleyip bacağınızı yavaş bir şekilde tekrardan indirin. Bu hareketimizi de 10 defa tekrarlayın.
  • Yan yatarak üstteki bacağınızı düz bir şekle getirin. Dizinizi bükmeyecek bir şekilde yukarı doğru kaldırıp yan tarafa açın ve 5 saniye bekletip bacağınızı yavaş bir şekilde indirin . Bu hareketi özellikle de bel çevresini çalıştığından bel incelmesinde oldukça etkili bir hareketimizdir.
    Tekrar bu hareketimizde yan yatıyoruz ve üst taraftaki bacağı öne doğru alıyoruz. Altta kalan ise bacağınızı yukarı doğru kaldırıp 5 saniye bekleyip yavaş bir şekilde indirin. Bu hareketimizi de 10 defa tekrarlıyoruz. Bel egzersizlerinizi yaparken ara vermemeye dikkat edin.
  • Bu hareketimiz de ise özellikle bel ağrısı çekenler için çok etkilidir. Bir çarşafı katlayıp ip haline getirmelisiniz. Sırtüstü pozisyonuna alın ve ağrının olduğu tarafa ayağınızın altına geçirin. Sağlam bacağınızı kaldırmadan dizlerinizi bükmeyecek bir şekilde çarşafı çekip hasta olan bacağınızın arka kısmına doğru gerdirin. Bu hareketimizi ise kendinizi zorlamayacak bir şekilde yapabildiğiniz kadar yapmalısınız.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ