Kadın Cilt Bakımı

Bıyık Kalınlaştırma

Bıyık Kalınlaştırma

Dizi ve filmlerin etkisi ile bıyık ve sakal modası da her daim yarışmaktadır. Fakat bıyık ve sakallar da saçlara gösterilen bakım gibi özen istemektedir. Çünkü saçlarda bakım yapılmadığı zamanlarda görülen sorunların aynısı da bıyıkta görebilmektedir. Bıyık kalınlaştırabilmek için badem yağı ve Hint yağı gibi doğal yağlardan da destek alabilirsiniz. Hint yağını bıyıklarınıza sürüp hemen kalınlaşmasını ve gürleşmesini beklerseniz büyük bir hata yaparsınız. Düzenli aralıklar ile yaptığınız bakımlar 8 ila 10 hafta arasında etkisini gösterecektir.

Bıyık Kalınlaştırmak için Öneriler

Bıyıklarınızın sağlıklı gür görünebilmesi için öncelikle kıl köklerinizin de sağlıklı olması gerekmektedir. Kıl köklerinde sorun var ise bıyık uzadığı zaman bu problemler olumsuz olarak sizi etkileyecektir.
Bunun başka bir kaç basit yolu daha vardır. Bıyık bölgenize düzenli bir zamanlar da parmak uçlarınız ile masaj yapmanız bu bölgedeki kan dolaşımını arttırıp kıl köklerine daha çok oksijenin gitmesine yardımcı olmaktadır.

Stresten uzak durabilmek, aynı saç dökülmelerinde olduğu gibi de çevresel faktörlere bağlı dökülmenin önüne geçecektir.

Genel vücut sağlığı da çok önemli olarak su içmek sağlıklı bıyık ve sakal içinde aynı önemi taşımaktadır. Bundan dolayı da günde en az 8 bardak su için.

Bıyığınızı sürekli jilet ile kazımanız genel olarak kanın aksine bıyığın sertleşmesini ya da daha çok çıkmasını sağlamamaktadır. Sağlıklı ve kalın bir bıyığa sahip olmak istiyorsanız beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kılların uzaması içinse proteine oldukça ihtiyacınız vardır. Et, yumurta, balık ve fasulye gibi proteinden zengin gıdalar daha sık tüketilmelidir.

Daha kalın bıyık içinse gece yatmadan ilk olarak bıyığınıza ve kıl köklerine Hint yağı ya da badem yağı ile masaj yapmalısınız. Sabah kalktığınız zaman yağı ıslak bir havlı bezle temizlemelisiniz. Bu doğal yağlar kıl köklerinizi canlandırıp bıyığınızın kalınlaşmasını sağlamaktadır.

Bıyıklar düşünülenin aksine kestikçe değil bıraktığınız zamanlar da gürleşmektedir. Bazı kişilerinde bıyık ve sakalları genetik olarak seyrek olabilmektedir. Bu da cildinde ince sarı kıllar hakim olabilmektedir. Özellikle de açık tenli insanların kılları da açık tonda olacağından çok belirgin olmamaktadır. Yani demek istediğim bir bölge de 5 siyah tüy bulunuyorsa 5 tane de sarı kıl bulunur. Bu kıllar ince ve zayıf bir şekildedirler. Fakat bir süre sonra sabredilip kesilmediğinde kıl kökleri kalınlaşıp koyulaşacaktır.

Bir diğer yöntem ise sarı tüylerinizi bir parça siyahlaşmaktadır. Bu iş içinse ceviz yağını öneririm. Ceviz yağını illa satın almanız gerekmemektedir. Elinize bir ceviz alarak kırın ayıkladıktan sonra parmaklarınızın arasında ezip ya da bir kaşığa koyarak alttan çakmakla ısıtmalısınız. Yağın ayrıldığını göreceksiniz. Bu yağı parmak uçlarınızla bıyıklarınıza sürebilirsiniz. Zamanla bıyıklarınız koyulaşacaktır.

Son aşamamız ise bıyıklarınızı düzenli bir şekilde makasla veya tıraş makinesiyle düzeltebilirsiniz. Üstlerden kırpın fakat asla dipten jiletle kazımamalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ