Kadın Cilt Bakımı

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir

Boyun sarkmaları hem kişi estetiği açısından kötü görünmesini hem de psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Kişilerin devamlı boyun bölgelerine bakması ya da boynu hakkında başkalarından tavsiyeler alması kişinin özgüvenini düşürebilmektedir.
Bu yazımızda boyun sarkmasıyla olan tüm konular yer verip sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacağım.
Boyun sarkmasına karşı zeytinyağıyla masaj yapmanız da son derece etkili olmaktadır. Fakat kullanacağınız zeytinyağının organik olması en önemlisidir. Zeytin yağını ellerinize sürüp boynunuza yukarı-aşağı masaj yapmalısınız. Masaj sonrasında ise boyun bölgesini peçeteyle silip bir adet yumurta akını o bölgeye sürün. Bu şekilde 20 dakika beklettikten sonra bölgeyi tekrardan temizleyin. Düzenli bir uygulama ile sarkmalarınız ve kırışıklıklarınızın geçtiğini göreceksiniz.

Boyun Sarkması Nedir?

Boyun derisinin sarkmasıyla boyunda derinin bazı durumlardan dolayı normal görünümünde çıkıp, bölgede bulunan etler sarkar ve bir cilt sorunu haline gelir. Sarkan etler zaman içerisinde iz ve kırışıklık oluşturur. Fakat bu durumda telaş yapmanıza gerek yok çünkü sarkma tedavisinde bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden birisiyle kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir?

Boyun sarkmalarını giderebilmek adına birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin arasında ise en çok tercih edilen boyun sarkmalarına karşı krem, boyun sarkmasına karşı egzersizler ve son olarak da boyun sarkması ameliyatı tercih edilir. Tabii ki de ameliyat en son çare olarak görülmelidir.

Boyun Sarkması için Krem

Boyun sarkmalarını giderebilmek için kullanılan ve boyun sıkılaştırıcı olan kremlerin fiyatları oldukça pahalıdır. Fakat kremleri kullanan kişiler oldukça olumlu bir şekilde döndüklerinden boyun sarkmalarına karşı olan kremleri kullanıcı yorumlarına göre sizlerle paylaşabilirim.

Elizatbet Arden Boyun Kremi

300 ile 420 TL arasında değişen fiyatı ile boyun sarkmaları ve boyun sıkılaştırma için en çok tercih edilen kremdir. Fiyatı pahalı olmasına rağmen oldukça çok etkili olan Elizabeth Arden Boyun kremini satın almak isterseniz internet üzerinden kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Strivectin-TL Face ve Neck Cream

Piyasada ise 230 ile 380 TL arasında değişen fiyatı ile bu boyun kremi boyun sarkmasına ve boyun kırışıklıklarına iyi gelmektedir. Fiyatı pahalı olsa da etkisi çok iyidir. İnternet üzerinden rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.

Boyun Sarkması Ameliyatı

Boyun Sarkmasına karşı olan ameliyatlar genel anlamda boyun estetiği olarak bilinir. Boynunda sarkma olan kişiler de boyun bölgesinde bulunan deformasyonlarını inceleyen doktor, aşağıda yer vereceğim ameliyat seçeneklerinden birini seçip boynunuzdaki sarkmaları yok edebilirsiniz.

  • Liposuction
  • Submental – Boyun Germe
  • Endoskopik Boyun Germe
  • Kısa-İzli boyun ve Yüz Germe
  • Tam Yüz Germe

Güneş Kremi Kullanın

Özellikle de güneşli zamanlarda boyun sarkmasına karşı güneş kremi kullanmayı tercih etmelisiniz. Dışarıya çıkmadan önce boyun bölgenize güneş kremini sürüp öyle çıkın. O bölge nemlenip  kırışıklıkların oluşması da engellenecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ