Kadın Cilt Bakımı

Cilt Lekeleri için Kremler

Cilt Lekeleri için Kremler

Cildimizde çeşitli nedenler ie oluşan lekeler için kullanabileceğiniz birbirinden değişik ve etkili kremler bulunmaktadır. Bu kremleri ise bir doktor muayenesinden sonra doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Cildinizdeki lekenin tipine göre de kremlerin etkisi değişiklik göstereceğinden sizin lekelerinizin sorununun neyden kaynaklı olduğuna ve hangi lekelere de dahil olduğunu öğrenmelisiniz. Kremleri kullanmadan önce doğal maskeleri de deneyebilirsiniz.

Expigment

Daha çok çillerde ve güneş lekelerini giderebilmek için kullanılan bir krem olarak bilinir. Ciltteki soyarak dökme mantığıyla etki ettiğinden yanmaya neden olabildiği söylenmektedir. Hassas ciltler de olan daha çok dökülme söz konusudur. Dökülen lekeleri cilt hücrelerinin yerine de normal cilt renginde hücreler çıkarak lekeleri yok eder. Çiller içinse kullanan kişiler genel olarak faydasını gördüklerini de belirtmekteler. Bu kremi kullanacak kişiler ise mutlaka doktor tavsiyesini almaları gerekmektedir. İçerisinde bulun maddelerin uzun süreli kullanıldığı zamanlarda ciddi yan etkiler yapabilmektedir.

Arap Kızı Kremi

Cilt lekelerinde ve cildi beyazlatmak için kullanılan kremdir. Uzun süreli kullanan kişiler ciltlerinin pürüzsüzleştiğini de dile getirmektedirler. Özellikle de güneş lekelerinden sorunlu olan kişiler düzenli kullanımlarda etkili sonuç aldıklarını dile getirmekteler. Yine de bu kremde dikkat etmeniz gereken bir nokta ise orijinal almanızdır. Aksi taktir de ise orijinal olmayan bu ürünlerden mikrop kapmanız da olasıdır.

Tretin

Gün içerisinde aşırı kullandığında cilt lekeleri için etkili olduğu söylenen kremdir. Bu kremi sürüp daha sonrasında güneşe çıkmamalısınız. Özellikle de sivilce lekelerinde olan kullanımlar da 2 ila 3 ay içerisinde çok etkili sonuçlar verdiğini dile getiren kişiler vardır. Cildi soyma özelliği ile kullanılan bu kremi doktorun kararı ile kullanmanız daha faydalı olacaktır. Nemlendirici krem olarak doktor size bir krem daha verecektir. Cildi aşırı kurutan kremin ayrıca çok fazla yakıcı olduğu söylenmemektedir.

Sinoz Leke Kremi

Güneş lekelerini daha kısa bir süre de geçiren krem olarak bilinir. Kullanım alanları ise siyah noktalar, akne lekeler, çil izleri, epilasyon ve hamilelik lekeleri olarak da bilinmektedir. Kısa kullanımlarda ise lekelerde ki açılmaları fark edenlerin sayısı da oldukça fazladır.

Lekelerinizi parçalayıp azaltan bir yöntem ile iyileşme sağlanmaktadır. Özellikle de hassas ciltler de ekstra etkili olduğu biliniyor. Farklı cilt tiplerinde farklı etkiler gösterdiğinden denemeden sonucu bilemezsiniz. Kullanan kişiler genel olarak bu ürünün yanında Sinoz’un salatalık özlü temizleme jelini de kullanmaktadır.

Madescassol

Madecassol genel olarak sivilce ve çatlak kremi olarak kullanılmaktadır. Ciltteki iyileştirici ve yenileyici özellikleriyle lekelerin geçmesi içinde kullanılan bir kremdir. Özellikle de hasarlı cilt bölgelerinde hızlı bir şekilde o bölgeyi yenilediği bilinmektedir. Darbe ve dış etkilerden oluşan lekeler içinde oldukça faydalıdır. Ciltten cilde de farklı yan etkileri göstereceğinden kullanmadan önce küçük bir bölgenizde deneme yapmanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ