Kadın Cilt Bakımı

Deniz Tuzu İle Selülit Maskesi

Deniz Tuzu İle Selülit Maskesi

Her bayan vücudundaki portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmak ister. Özellikle üst bacak kısmına oluşan selülitler çok rahatsız edici bir görüntü oluşturur.

Bu çirkin görüntü neredeyse dünyadaki kadınların % 75’de bulunmaktadır. Selülitlerin hareketsiz yaşam, spor eksikliği, sağlıksız ve zayıf beslenmeler sonucunda hayatımızda var olmaktadır. Bu çirkin selülitten kurtulmak belki mümkün değildir ama görüntünde azaltma ve inceltme yapmak mümkün olmaktadır.

Evde yapacağınız deniz tuzu maskesi ile selülitleriniz azalacak ve daha güzel bir görüntüye kavuşacaksınız. Ayrıca deniz tuzu ile selülit maskesi her yaştaki selülit sorunu yaşayan bayanlar için uygundur. Hiçbir zararı ve sakıncası da yoktur.

Selülit İçin Deniz Tuzu Maskesi Yapımı

Deniz tuzu doğal besin kaynaklarındandır. Ayrıca doğal kese uygulama yapıldığında gözenekleri açmaya, canlı dokularda yangı ve iltihaplanma gibi sebep oluşturacak toksinleri atmasına,  vücutta sıvı toplamak ve her bayanı rahatsız eden selülitlerin yok olasına kadar faydası bulunmaktadır. cilt altındaki tıkanık gözenekleri açmak içinde etkilidir. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz ürünler ile selülit maskesini rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Selülit Maskesi

İnternet ortamında birçok deniz tuzu ile selülit maskesi tarifi dolaşmaktadır. Birçoğu yapım için uzak olan malzemeler içerirken kimisi de basit bir karışımdır. Ama sonuçta en etken malzeme deniz tuzu ve bitkisel yağlar olduğu için seçim sizlere kalmıştır. Size vereceğim tarifte basit tarifler arasında yer almaktadır. Çok malzeme etkili olur diye bir kavram yoktur.

Malzemeler

Deniz tuzu – 1 su bardağı

Toz kahve – 1 tatlı kaşığı

Taze nane yağı ve ya zeytinyağı – 15- 20 damla

Yarım limonun suyu

 

 

Deniz Tuzu İle Selülit Maskesinin Yapımı

Yukarda verilen malzemeleri bir kâse içine alıyoruz ve homojen bir kıvam alana kadar karıştırıyoruz. Deniz tuzu yağ ve limon içerisine girdiğinde çözülmeye başlayacaktır. Ekstradan hızlı deniz tuzunun çözülmesini sağlamak için karışımı güneşin altına erime tamamlanana kadar bırakabilirsiniz.

Selülit Maskesinin Vücuda Uygulanması

Hazır hale gelen karışımı uygulamak için işlem öncesi banyo yapmanız yararlı olacaktır. Çünkü banyo da gözenekler açılacağından karışımın uygulandığında selülitli bölgelere daha çok etki edecektir.

Banyonuzu yaptıktan hemen sonra vücudunuzun nemi kurumadan bu karışımı selülit şikâyetinizin olduğu bölgelere yedirerek masaj yapın. Masaj la yaptığınız uygulama en az 15 dk olmalıdır. Masaj yaptıkça kan dolaşımınız hızlanacak ve deniz tuzu maskesi daha çok etki edecektir.

Masaj yapma işleminiz de bitikten sonra maske uygulanan bölgeleri stech film ile sarın. En az 20 kadar bekleyin ve dinlenin. Güzelliğiniz için yapılan bu maske ve masaj size yormuş olacaktır. Dinlenmek size iyi gelecektir.

Artık bekleme süresini de tamamladınız. Sıra tekrar duşa girip selülit maskesi uygulanan bölgeleri yıkamaya geldi. Son işlem olan duşunuzu aldıktan sonra yapılan uygulama selülit yapan yağları parçalayacaktır. Fakat bu işlemi hafta 2 sefer uygulayın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ