Kadın Cilt Bakımı

Doğal Çil Maskesi

Doğal Çil Maskesi

Doğal çil maskesiyle yüzünüzde bulunan çil lekelerinden kurtulmanız mümkün. Doğal çil maskesini tamamen doğal ürünlerden elde etmiş tarifini veren doktorlar da ünlü doktorlarımızdandır.

Çil lekeleri bilinen üzerine ya doğuştan veya sonradan oluşan cilt lekelerinden meydana gelir. Özellikle de güneşte kalan kişilerde çok fazla görülmektedir.

Çil lekelerini kaybetmek için çeşitli yöntemler bulunur. Bu yöntemlerden en iyisi ise lazer tedavisidir. Fakat lazer tedavisi oldukça pahalı hemde her yere güvenerek yaptırabileceğiniz bir tedavi değildir. Bundan dolayı da lazer tedavisiyle çil lekesi tedavilerine başlamadan önce doğal çil maskesiyle cildinizdeki çil lekelerini yok etmeyi denemenizi tavsiye ederiz.

Limon Suyuyla Çil Lekesi Tedavisi

Malzemeler

  • 1 Kase Yoğurt
  • Yarım Kahve Fincanı Karbonat

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıdaki malzemeleri bir kabın içerisinde birleştirerek güzel bir şekilde karıştırın. Sonrasında ise elde edilen çil maskesini yüzünüze yedirip kurumasın beklemelisiniz. Çil maskesi kuruyup daha sonrasında ılık suyla ovalayarak çıkarın.

Bu çil maskesini haftada bir kez düzenli olarak uyguladığınız zaman çil lekeleriniz de yavaş bir şekilde yok olacaktır. Fakat düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Soğanla Yapılan Doğal Çil Maskesi

Soğanı duyduğunuz gibi korkmayın. Yüzünüze sürmeyi düşünmezsiniz bile fakat yüzünüzü güzel bir şekilde yıkadığınız da koku kalmamaktadır.

Malzemeler

  • 3 Adet Orta Boy Soğan
  • Sirke

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk önce soğanların kabuklarını soymalısınız ve uygun bir kasenin içine rendeleyin. Rendelemiş olduğunuz soğanların suyunu alarak başka bir kaba aktarın. Soğan suyunun içine eşit miktarlarda elma sirkesi ilave etmelisiniz. Elde edilen karışımı pamuk yardımıyla cildinize sürüp 10 dakika bu maskesinin cildinizde kurumasına izin vermelisiniz. Maske cildinizde kuruyup daha sonrasında temizleyebilirsiniz.
Çil lekeleri için uygulanan soğan küründe ilk cildiniz biraz da olsa yanabilir. Endişelenmenize gerek yoktur.

İbrahim Saraçoğlu Çil Maskesi

İbrahim Saraçoğlu’nun web sitesinden paylaştığı ve çok etkili olan çil maskesini de sizlerle paylaşmak istedim.

Malzemeler

  • Su
  • Mısır Unu
  • El Kremi
  • Kil

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kil, mısır ununu ve el kremini bir kase içerisinde karıştırın. Bu karışımın krem kıvamına gelmesini istiyorsanız su ilave etmeniz gerekir. Krem kıvamına geldiğinizde ise cildinize sürebilirsiniz. 20 dakika bekletip daha sonra temizleyin.

Haftada bir kez düzenli şekilde uyguladığınız zaman cildinizdeki çil lekeleri de zaman ile yok olacak bu arada da maskeyi yaptıktan sonra güneşe çıkmamaya dikkat etmelisiniz.

Çil Lekeleri için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizlere verilen tarifler geçici yöntemlerdir. Çünkü kil maskeleri cildinizde çil lekelerini soluklaştıracak ve çil lekelerinin de görünümünü azaltacaktır. Bundan dolayı da çil lekelerine kesin çözüm maskeler değildir.

Çil lekelerinin rengini açabilmeniz için peeling yapabilirsiniz.

Güneş, çil lekelerinin daha çok çoğalmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da güneşe çıkmadan ilk olarak mutlaka güneş kremini sürün ve mümkün olduğu kadar da güneş altında fazla kalmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ