Kadın Cilt Bakımı

Driclor Nedir Nasıl Kullanılır Terlemeye Çözüm

Driclor Nedir Nasıl Kullanılır Terlemeye Çözüm

Kişilerin en büyük problemlerinden bir tanesi aşırı terleme sorunudur.  Bu nedenle de uzun yıllardır aşırı terlemenin önüne geçebilmek için birçok yöntemler aranmıştır.

Özellikle yetişkin kişilerde görülen terleme problemi en çok, el içi, ayak terlemesi, koltuk altı terleme, sırt terlemesi ve yüz terlemesi olarak yaygın bir şekilde görülür. Bu gibi problemleri engellemek için driclor kullanmak yeterli olacaktır.

Gün içerisinde terleme nedeni ile kişiler sosyal ve iş yaşamlarında verimsiz bir hayat sürmek zorunda kalabilirler. Günlük işlerin etkilenmemesi için Driclor kullanımı kişiler de aşırı terlemenin önüne geçilebilir.

Driclor kullanımı

Driclor kullanımı yapan kişiler gün boyu ferah bir şekilde terleme olmadan rahatça günlük işlerine adapte olabilirler. Kullanımı ise oldukça basittir;

  • Driclor kutusu eğik olarak tutulmalıdır.
  • Roll on başlığı driclorun ağız kısmına yerleştirilmelidir. ,
  • Driclor kullanımı yapmadan önce uygulanacak bölgenin temizlenmesi ve kurulanması gerekir.
  • Kullanım yapılacak ilk gün sadece bir kere cilde uygulanmalıdır. Driclon kullanımı yapılacak olan günün gecesi seçilirse daha etkili olacaktır. Daha sonra kullanımı ihtiyaca uygun bir şekilde artırabilir kişiler.
  • Driclor kullanırken uygulama üst üste değil tek seferlik şerit şeklinde uygulanmalıdır. Uygulanılan bölgeye iki kez ya da  daha çok driclon uygulanmamalıdır.
  • Kişiler, sabah kalkınca duşta driclon uyguladıkları bölgeyi iyice yıkmalıdır. Akabinde günlük deodorantı kullanmalarında da herhangi bir problem yoktur.

Bu uygulama ile kişilerde oluşan aşırı terleme sorunu geçecektir. Aşırı terleme yavaşladığında ve azaldığında, driclon kullanımı azaltılabilir.

 

 

Driclor kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Driclor kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken birkaç nokta vardır. Bunlar ise; tahriş olmuş, yeni epilasyon yapılmış, yara olan ve ıslak cilde kesinlikle uygulanmamalıdır. Drictor kesinlikle göz ve ağıza temas edilmemelidir.  Diclor’u kullanım sonrası iyice kapatılmalıdır.   Ateş ve aşırı sıcaktan uzak tutulmalıdır. Ürün dik bir şekilde, 25 derecenin altında serin ortamlarda tutulmalıdır. Çocukların cildine temastan kaçınılmalıdır.

Aşırı terleme belirtileri

Bölgesel olarak yaşanan terleme aşırı ıslaklık ve yapışkanlık hissi veriyorsa ve terleme giderek artan bir sorun haline geliyorsa aşırı terleme sorunudur. Aşırı terleme altı aydan fazla sürüyorsa ve bu kişileri rahatsız ediyorsa aşırı terleme belirtisidir.  Aşırı ve bölgesel terleme haftada en az bir kere oluyorsa driclor kullanımı yapılmalıdır. Kişilerde aşırı terleme problemi günlük yaşamını etkiliyorsa bir terleme problemidir. Bu aşırı terlemeler 25 yaş üstü ise bir sağlık problemi olabileceği de göz ardı edilmemelidir. Uykuda terleme geçiyorsa bu aşırı terleme problemidir.   Driclor aşırı terleme olan bölgelerdeki tüm teri artırır, bu terin bir noktada kümelenmesini sağlar.

Kümelenen terler, aşırı terleme olan bölgede gözenekleri tıkayarak, terin cilt yüzeyine çıkmasını engeller. Böylece gün içinde yaşanan aşırı terlemeden de belirli bir süre uzak kalınabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ