Kadın Cilt Bakımı

Emla Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Emla Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Emla Krem Yan Etkileri, herkes tarafından biliniyor. Bakıldığına bilmeyen yoktur denilecek kadar azdır. Oldukça harika bir kremdir. Doğal olarak ilk defa bu kremi kullanacak olan kişiler kullanım şeklini tam anlamıyla bilmeyebiliyor.

Doğru şekilde kullanılmaz ise istenmeyen yan etki durumlarının açığa çıkması da kaçınılmaz olacaktır. Lidokain ve Prilokain denen bileşimlerini içerisinde barındırmış olan emla krem, cilt üzerinde ki hücre zarı içerisinde sinirlerin iletimini engellemeye neden olur. Uyuşturucu özelliğe sahiptir. Kısaca yüzeysel anestezi olarak tabir edilebilir. Faydaları oldukça çok olduğundan dolayı ülkemizde popüler olmayı başarıyor.

Günden güne talep eden kişi sayısı da oldukça fazladır. Ağda yapmadan önce ella kremi kullandığınız vakit acı çekmeden işlerinizi yapabilirsiniz. Böylelikle acısız şekilde ağda yapabilirsiniz. Emla krem hissizlik yarattığı için erkeklerde geciktirici şekilde de kullanıldığı olabiliyor. Fakat her üründe olduğu gibi Emla krem içine yan etkiler bulunuyor. Emla krem yan etkileri bakıldığında hassas ciltlere sahip olan kişilerin ciltlerinde kızarıklık,  kabarma gibi durumlara sebebiyet verebilmektedir. Emla kremin bir başka yan etkilerinden birisi de  yanlışıklıkla yutma gibi durumlar olduğunda ide bulantısı , baş dönmesi ve kusma sorunları yaşanabiliyor. Kesinlikle emla kremin yutulmaması gerekiyor. Bu sebepten dolayı küçük çocuklardan uzak yerlerden muhafaza edilmesi gerekir. Bazı insanlarda yan etki durumları ortaya çıkmazken bazısında ise hassas bir cilde sahip olmasından kaynaklı olarak yan etkileri ortaya çıkabiliyor.

Böyle anlarda bekleme yapmadan en yakın sağlık kuruluşunun yolunu tutmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu sayede sorun büyümeden kısa süre içerisinde çözmüş olacaksınız. Daha büyük sorunların ortaya çıkmaması adına mutlaka daha dikkatli olmanız gerekir.

 

 

Yan etkilerinin görülme oranlarına bakıldığında ise çok yaygın olarak  10 hastanın en az birinde görülebilir. Emla kremin yan etkisi, hassas ciltlerde sürüldüğü an çıkabilir. Özellikle çok hassas tene sahipseniz ciltte kızarıklık yahut yanma gibi durumlar meydana gelebilir. Emla krem yan etkileri aşalandırmamız gerektiğinde ise,

  • Kızarıklık
  • Ciltte yanmalar
  • Ciltte tahriş oluşturma
  • Mide Bulantısının yaşanması
  • Deride kaşınmalar başlayabilir
  • Baş dönme durumları

Yan etkilere maruz kalmanıza neden olabilir. Lokal anestezilerde alerjik reaksiyon sorunları çok fazla ortaya çıkabilmektedir. Emla Krem kullanım şekli önemlidir. Ayrıca altını çizmemiz gereken bir başka önemli hususlardan birisi de kremin direk olarak göze temas etmesi durumunda ise gözde tahriş oluşumu gibi durumlar meydana gelebilir.

Göz sağlığınızın korunması adına dikkatli olmanız gerekir. Yanlışlıkla emla kremin yenmesi de oldukça büyük sağlık sorunlarından bir diğeri olduğunu söylememiz gerekir. Bu sayede daha büyük sorunların ortaya çıkması da kaçınılmaz olur. Mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun için dikkatli olunması gerekir. Kullanımını dikkatlice yapınız. Cilt için faydalı olan kremin yan etkileride büyük sorunlara yol açabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ