Kadın Cilt Bakımı

Et Beni Nasıl Boğulur,Zararı Var Mıdır?

Et Beni Nasıl Boğulur,Zararı Var Mıdır?

Et Beni Nedir?

Vücudunuzda sizleri rahatsız eden et benleri mi var? Çeşitli seçenekler ile bu et benlerini boğabilir, kurtulmak adına farklı çözümler deneyebilirsiniz. Peki ama, et beni nasıl boğulur? Çıkıntılı kökü olmayan küçük deri parçaları olan et benleri, cilt rengindedir. Ortalama 20 ya da 40 yaşından sonra oluşmaya başlayan et benleri, vücut direnci ile ilgili olarak da çıkmaktadır ön plana. Yani aslında tamamen farklı seçeneklerde oluşmaktadır. Epitelyal polip olarak da adlandırılan et benleri pek çok seçeneğe sahip olarak da sınıflandırılıyor.

Et Beni Nasıl Geçer?

Et beninin geçmesi için, şu ana kadar net bir ilaç var diyemeyiz. Mevcut ilaçlar her zaman kişilerin işlerini kolaylaştıracak türde ilaçlar oluyor ama net olarak bir çözüm üretmiyor. Peki ama ne yapabiliriz? Nasıl bir seçenek ile geçirebiliriz? Tahriş ya da çeşitli enfeksiyonel sorunlar yok ise ağrı yapmayan et benleri, bazen kaşınınca, ya da kıyafete, tokaya ya da benzer şeylere sıkışınca acı verebilir. Hem de çok fazla acı verebilir. Yanma ya da kanama gibi şeyler de görülebilir tahriş olduğu zamanlarda. Tabi bazı durumlarda bir şeylere de takıldığı ve bu sayede düştüğü görülmüştür. Bu yüzden et benleri ile ilgili çözüm üretmek için, onu en iyi şekilde boğmanın yöntemini bulmak gerekiyor. Seneler içinde kişilerin et benleri artar iken, kilo alma ya da benzeri hareketler ile yaşla da doğru orantılı olarak artabiliyor. Doğum kontrol haplarından tutun da, gebelik hormonlarına varıncaya kadar pek çok seçenek çıkıyor karşımıza, et benini yaratan.

Eğer estetik bir görüntü sağlanmak isteniyor ise, et benleri aldırılabilir. Kolaylıkla et benlerinden kurtulabilirsiniz. Ama sistemli ve bilinçli hareket etmenizde fayda var. Genellikle elektrokoter ile hastanelerde çözüm üretiliyor. Bu çözüm, ağrı ve sızı olmadan yakmayı sağlıyor. Kremle ya da benzer küçük iğneler ile uyuşturulan et beni, sonra müdahele yöntemi ile alınıyor. Birkaç güne kadar bölge kabuk tutuyor ve geçiyor. Peki ama, hastane dışında bunun bir çözümü yok mu derseniz, gelin onu da yazalım.

Bitkisel Yöntemlerle Et Beni Boğma

Et beni için bitkisel yöntem arayışında olan arkadaşlarımız var ise bu yöntemleri kesinlikle deneyebilirler. Bunun için öncelikle kekik yağı kullanılabilir. Kekik yağı, genellikle 2 haftaya kadar süreç içerisinde et benini küçültüp yok edebiliyor. Tabi bazen bu durum bir ayı ya da 2 ayı bulabiliyor.

  • 2 ya da 3 damla kekik yağı,
  • 5 damla hindistan cevizi yağı

Bu iki malzemeyi bir arada karıştırın ve günde en az 3 kere et beninizin üzerine sürerek muayene işlemi yapın. Dikkat ederseniz sürdüğünüz ilk andan itibaren renk değişimini fark ettirecektir. Kekik yağını asla başka yağ ile karıştırmayın bu arada. Çünkü taşıyıcı ve uyumlu bir yağ olmadan çok bir sonuç yaratmayacaktır. Göz kapağınıza da bu karışımı uygulamayın ayrıca.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ