Kadın Cilt Bakımı

Expigment Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Expigment Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Expigment krem; çiller, güneş lekeleri ve cilt lekeleri gibi sorunlar yaşayan kişilerin,  lekelerini giderici çözüm olarak tavsiye edilen etkili bir kremdir. Bu kremi her eczanede kolaylıkla bulabilirsiniz. Hassas cilde sahip kişiler, kremi kullanmadan önce yan etkileri konusunda bilgi almaları gerekmektedir.

Hassas cilde sahip kişiler kremi kullandıklarında, ciltte soyulma ve hafif yanma gibi yan etkiler yaşayabilmektedir. Expigment kremini kullanan kişiler, ciltteki lekelere kesin çözüm sağlamasından dolayı memnuniyetle kullanmaktadırlar. Ayrıca gençleştirici özelliği sayesinde, tercih edilen kremlerden biridir.

Cilt lekelerine kalıcı çözüm sağlamasından dolayı, doktorlar tarafından sıklıkla tavsiye edilir. Küçük tüpler halinde satılan bu kremi, eczanelerden kolayca satın alabilirsiniz. Expigment krem, sabah ve akşam olmak üzere, lekeli veya çilli bölgeye sürülür. 12 saat ara verilerek uygulanması, kremin daha etkili olması için gereklidir. Akşam yatmadan önce ıslak pamukla temizlenmesi gerekmektedir. Kremin tam olarak etkisini göstermesi ve lekelerin tamamen kaybolması için, 6 ay boyunca düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir.

 

 

Expigment kullanımı sonucu yan etkileri

Expigment krem, antibiyotik özelliğine sahip bir krem olmasından dolayı, ağız bölgesine veya mukoza bölgesine sürülmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Emziren annelerde ve hamile kadınlarda kullanımı konusunda kesin bir şey söylenmediğinden dolayı, kullanılmamasına dikkat edilmesi doğru olacaktır. Antibiyotik özelliği içeren bir krem olması, anne ve bebeğe zarar verme ihtimalinden dolayı, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Eczanelerde kolayca bulanabilen expigment kremi kullanmadan önce muayene olup, doktor tavsiyesi ile kullanmalısınız.

Çünkü her cilt farklıdır ve Expigment kullanımı sonucu yan etkileri kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Alerjik reaksiyonları olan hassas ciltlerde kullanıldığında, yan etkileri ortaya çıkabilir. Karaciğer ve böbrek hastalarının kullanımında, cildi aşırı tahriş olmuş ve açık yarası bulunan kişilerde yan etkiler görülebilmektedir. Düzenli olarak 2 ay boyunca kullandığınız halde, sürdüğünüz bölgedeki lekelerde hiçbir değişiklik gözlenmiyorsa, kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Expigment kremi eczanelerde çok uygun fiyatlarda satılmaktadır. Satın almadan önce, sağlığınız açısından, ne için kullanacağınızı bilerek ve muayene olduktan sonra, doktor tavsiyesinde kullanmanızı öneririz. Expigment krem, sivilce ve yara tedavisinde de kullanılabilmektedir. Kullanım zamanları sabah ve akşam olarak tavsiye edilir. Çünkü güneş ışınlarının direk geldiği yaz zamanlarında, krem cilde zarar vermektedir. Kremin, sonbahar ve kış aylarında kullanılması, etkisi ve sağlık açısından daha faydalı olabilmektedir.

Bu kremin cildinize zararı olup olmadığını veya alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için, vücudunuzun küçük bir bölgesine sürerek deneyebilirsiniz. Eğer sorun yaşamıyorsanız, 6 ay boyuca düzenli şekilde güvenle kullanabilirsiniz. Expigmenti kullanırken, cildinize uyguladıktan sonra, lekeleri takip ediniz. Eğer lekelerde renk açılması oluşuyorsa, tedavi faydalı oluyor demektir. Lekelerde renk açılması oluşmadıysa, kremi kullanmayı bırakmalısınız. Krem, antibiyotik özellikle olmasından dolayı, göz ve ağız bölgesine gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Çatlak ve açık yaralara sürülmemesi gerekmektedir. En önemli dikkat edilmesi gereken de, expigmenti kullanırken, saç boyası veya alkollü cilt bakım temizleyicileri kullanmayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ