Kadın Cilt Bakımı

Göğüs Bakım Nasıl Yapılır

Göğüs Bakım Nasıl Yapılır

Göğüs görünümüzün yaşla beraber bozulması her bayan için endişe verici bir durumdur. Ergenlikten başlayarak hormonların etkisiyle büyümeye başlayan göğüslerin olgunlaşması tamamlanıncaya kadar sürmektedir. Bu zamanda ise özellikle de ilk başta ani büyümeye bağlı bir şekilde göğüste çatlaklar oluşmaya başlayabilmektedir. Bu dönemler de anneler kızlarını bunu önlemek için kremler veya daha doğal olan bitkisel yağların kullanımını tavsiye edebilmektedirler.

Yer çekimi her zaman memeleri aşağıya doğru çektiğinden bu durumda memeleri de sarkmaya davet ediyor. Ayrıca da sıkça kilo alıp vermek göğüslerin sarkmasına neden olan diğer nedenler arasına giriyor. Kilo almayla alakalı büyüyen göğüsler, kilo verildiği zaman gevşeyen deriye bırakmaktadır. Gevşeyen deride ciddi anlamda sarkmalara yol açar.

Çoğu bayan göğüslerini sarkmaları önleyebilmek ve dik tutmak için çeşitli sütyen arayışlarına girerler. Alttan destekli veya sütyen içerisine konulan destekleyici tamponlar bu yöntemlerden sadece iki tanesidir. Memelerin süt bezleri ve ayrıca yağ tabakasının olması ve kas yapısının olmaması onları yer çekime karşı da daha korumasız yapmaktadır. Uzun zadede esnekliğini kaybeder deri, göğüslerdeki şekil bozukluğuna da sebep olur.

Doğru Sütyen Seçimi

Göğüslerinizi taşıyabilecek ve destekleyen sütyenleri tercih edin. Göğüslerinizin ağırlığına karşı koymanın başka bir yolu yoktur. Sütyen seçimlerinde çok dar olan sütyenleri kesinlikle almayın. Sırt bölgenizde sütyen iplerinin geçtiği noktalar da yağ birikimine yol açmaktadır. Ayrıca da kan dolaşımını engellemektedir.

Göğüs Bakım Kremleri

Göğüs masajı göğüsleriniz için oldukça etkilidir. Masajı doğal yağlarla yapmanız kesin sonuçlar verecektir. Masajı, avuç içleriyle ve ellerin ters yönünde olması ile yapılması gerekmektedir.
Göğüs bakım kremleri ve nemlendiriciler de fayda sağlamaktadır. Maddi duruma göre sıkılaştırıcı ürünler alabilirsiniz.

Banyo

Banyo da kullandığınız suyun sıcaklığı göğüs bakımınızda çok önemlidir. Sıcak kullanmamalısınız. Banyo da kullanacağınız soğuk su ve bununla beraber basınçlı su iyi gelecektir. Dayanabileceğiniz bir ölçüyü ayarlayıp soğuk suyla masaj yapın. Banyo sonrasında ise kremlerle masaj yapın.

Egzersiz Yapın

Göğüs sarkmalarını önleyebilmek için düzenli egzersizler yapın. Evde bir havlu sıkabilir ya da spor merkezine gidip yapabilirsiniz. Halıyı silmeniz, süpürmeniz, cam silmeniz gibi günlük ev işleri de bu durumunuza iyi gelebilir. Yüzme de göğüslere iyi gelmektedir.

Ayrıca da kolların yukarı ve aşağı hareketlerini yan tarafa ve öne doğru uzatmak şartıyla yapabilirsiniz. Bir diğer önerimiz ise ayakta veya otururken ellerinizi avuç içlerinizle birleştirip bütün gücünuz ile sıkma ve gevşetme hareketleri yapmanız. Hareketleri yaparken mutlaka sütyen takın.

İyi Bir Duruş

Dik durmanız göğüsleriniz için çok faydalıdır. Kambur veya öne eğik bir duruş göğüslerinizin daha fazla yer çekimine maruz kalmasına sebep olacaktır. Yatarken de duruş şeklinize önem vermelisiniz. Yana yattığınız göğüs aralarında kırışıklıklara sebep olabilirsiniz. Sırt üstü genel olarak en iyi pozisyondur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ