Kadın Cilt Bakımı

Gül Suyu ile Yüz Temizleme

Gül Suyu ile Yüz Temizleme

Gülsuyu senelerdir kullanılan kişisel bakım ürünlerimizdendir. Güzel kokusunda faydalanılıp ihtiyaç halinde de parfüm olarak kullanılmıştır. Ayrıca da cilt bakımlarında da kullanılmaktadır. Gül suyu genel olarak sivilce sorunu olan kişilere tavsiye edilmektedir. Gül suyuyla hazırlayacağınız cilt temizleme tariflerinin cildinize iyi geldiğini de göreceksiniz.

Günümüze kadar gelmiş olan doğal gül suyu, cilt temizliğini ve nemlendirme adına çok tavsiye edilmektedir. Özellikle de makyajınız temizlemek için kullanabileceğiniz gül suyunu, duş sonrasında tüm cildinize masaj yapar gibi uygulama yapabilirsiniz.

Cildinizi nemlendirme ve temizleme özelliği olan gül suyunu, yazları buz dolabında muhafaza ederek soğuk uyguladığınız da yüzünüzdeki kan dolaşımını da hızlandırırsınız. Böylelikle gül suyuyla nemlenen yüzünüzde doğal canlı görünüme kavuşur.

Cilde Faydaları

Gül suyunun ciltteki akne ve sivilceleri temizlediğini herkes bilir. Ayrıca da iltihaplı ve kusurlu olan yerleri de sorunsuz bir şekilde temizlemektedir.

 • Kızarıklık ve şişkinlikleri alır.
 • Tıkalı gözenekleri açar.
 • Cilde ışıltılı bir görünüm kazandırır. Ayrıca da enerji vermektedir.
 • Sivilceleri kökten kurutur.
 • Cildinizi nemlendirir ve cilt kuruluğuna iyi gelir.
 • Göz altı morlukları ve yorgun görünümü de ortadan kaldırmaktadır.
 • Güneş yanıklarında kullanılır.
 • Kan dolaşımını hızlandırması ile beraber selülit görünümünü de azaltmaktadır.

Gül Suyuyla Yüz Bakımı

Antibakteriyel ve antiseptik özelliğe sahip olması ile beraber gül suyu, vücudunuzun hassas ve en çok bakım isteyen bölgelerinde, yüzünüzün bakımı için oldukça idealdir. Yaprakları tazeyken damıtılması ile elde edilen doğal gül suyu içerisinde barındırdığı vitaminleriyle diğer kozmetik ürünlerinden daha yararlıdır.

Kuru Ciltler için Gül Suyu

Kuru ciltlere de iyi gelen bakım ürünüdür. Fakat cildi temizleyen özelliğiyle tüm kusurlarınızdan arındıran yüzünüze, nemlendirici özelliği olan bir krem kullanmanızı öneririz. Çünkü uzun süre maruz kalındığında ciltte ayrıca kuruma yapabilmektedir.

Yağlı Ciltler için Gül suyu

Gül suyunu pudrayla karıştırıp haftada 2 defa yüzünüze maske halinde sürün. Bu maskeyi gül suyuyla temizleyip yağlı cildinizi hafifletebilirsiniz.

Sivilceli Ciltler için Gül suyu

Akne sivilceler kökten kurutmaya yarayan gül suyunu kullanmanızı öneririm. Hem cildiniz bulunan yağlı görünümden kurtulursunuz. Bunu yapmanız içinse her gece yüzünüzü gül suyuyla yıkamalı ve sabah kalktığınızda da bir pamukla ya da pamuklu kulak çubuklarıyla sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürmelisiniz. Bu durumda yıkamanız gerekmemektedir.

Gül Suyuyla Cilt Temizliğinizi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Gül suyu maskesini taze bir şekilde yapın. Gül suyu maskesinin yaptığınız gün kullanmaya ve gül suyunu bitirmeye dikkat edin.
 • Gül suyuyla cilt temizliğinizin ardındansa mutlaka cildinizi nemlendirin ve dinlendirmeye alın. Koltuğunuza sırt üst yatarak yüzünüzü bir tülbent ile örtün.
 • Gül suyu maskesini ise yaklaşık olarak 20 dakikadan sonra ilk olarak ılık sonrasında ises soğuk suyla durulamalısınız.
 • Gül suyu maskesini uygularken göz çevrenize ve dudak kenarlarınıza değdirmemeye dikkat etmelisiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ