Kadın Cilt Bakımı

İple Tüy Nasıl Alınır

İple Tüy Nasıl Alınır

Vücudumuzda çıkan tüyleri ip, ağda, jilet ve lazer epilasyon gibi birçok farklı uygulama ile almaktayız.

Bu uygulamalar arasında ip en eski tüy alma uygulamadır. Yeni nesillerde de birçok ülkeden insan bu kültürü uygulamaktadır. Özellikle de Hindistan, Pakistan ve bazı Orta Doğu ülkeler de kadınlar istemediği tüylerden kurtulabilmek için hala ip ile tüylerini almayı tercih etmektedirler. İp ile tüy alma yönteminde istemediğiniz tüyleri pamuk bir ip yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Epilatör aletlerinin tüyleri kalınlaştırdığı gerçektir. Bunu bilen herkes eski usul bakım uygulamalarını tercih etmektedir.

Yüz bakımı yaptığımız maskeler cildimizi ne kadar pürüzsüz gösterse de dudaklarımızın üzerinde küçük tüy şeklinde ve  kaşlarımız da yeni çıkan minik minik tüyler varsa, bakımsız görünmekteyiz.

Güzellik yerlerinin işin kolayına kaçarak cımbız yardımı ile ya da ağdayla aldığı kaş ve bıyıklarınız, zaman ile kalınlaşarak daha sık çıkmaya başlamaktadır. Buradaki önemli nokta ise iple bıyık alma ve kaş alma yöntemleridir.

Hizmet veren güzellik merkezi veya kuaförünüz, tercihinizi soruyor ise mutlaka iple olanı tercih etmeniz gerekmektedir. Böylelikle her 3 ila 4 günde bir çıkanları alıyorum kavramı ile cımbız darbelerine ihtiya duymazsınız. Kaşlarımıza biraz özgürlük hakkını da tanıyabilirsiniz.

İple bıyık ve kalma işleminizi bir başkası yapıyorsa ya da yahut siz bir başkasına yaptırıyorsanız sorun yoktur ama kendi kendinize yapmaya çalışırsanız alışana kadar saçlarınızı yolmaya hazır olmalısınız.
Kişisel bakımına ayrı bir özen gösterilen ergenlik dönemlerinde defalar ipi alarak bıyıklarınızı alma girişiminde bulunmuşsunuzdur.

Sonrasında ise hep kuaförlere gidilir. Kaşlarımızı da bıyıklarımızı da onlara aldırırız. Her defasında da ilk başlar da siz bilinçlenene kadar cımbız kullanırsınız.

İple Bıyık Alma işlemi

Annelerin dikişte kullandığı ince bir ip alın. Bu ipten yaklaşık olarak 4 karış uzunluğunda koparın. Sonrasında ipi ikiye katlayın, ortadan döndürün ve işaret parmağınızla baş parmaklarımıza geçiriyoruz. Üst iç dudak kısmını ise dilimizle şişirerek tüylerimizin, ipi kıvırdığımız yere sıkıştırmakla kopmasını sağlarız. Bunu defalarca ve tüm bıyık bölgenizde yaparsanız başarılı sonuca ulaşırsınız.

İple Kaş Alma İşlemi

İple, kendiniz kaş almak isterseniz ilk olarak bıyık almaktan daha zor bir işlem olduğunu söylemeliyim. Bunun içinse ihtiyacınız olan el pratiğidir. Gerisi ise oldukça kolaydır. Bıyık almanız için uyguladığınız ip tutma tekniğini yapın ilk önce. Sonrasında da etinizi sıkıştırmadan dikkat edip, kaş üst bölge ve iki kaş ortasını ileri geri hareketler ile alabilirsiniz.

Ayrıca da iple tüy alma aleti bulunmaktadır. Makas gibi kullanılır. İki ucundan ipi geçirin ve ileri geri tüylü bölgelerinize bastırıp kaş ve bıyık tüylerinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Fiyatı da çok uygundur. Çok pratik olduğundan denemenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde de daha kolay tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ