Kadın Cilt Bakımı

Karınca Yağı Nasıl Kullanılır

Karınca Yağı Nasıl Kullanılır

Karınca yumurta yağı tüy sorunundan şikayetçi olanların kullandığı şifalı yağlarımızdandır. Karınca yağı genel olarak Asya ülkelerinde çocuklar büyüdüğü zaman tüylenme sorunu yaşamaması için bebeklik zamanlarında kullanılmaktadır. O dönemlerde bebekler çıplak bir şekilde karınca yuvasına yatırılırmış. Karınca yumurtası yağlarında yuvada kaldığı için bebeklerin büyüdüklerinde tüylü olmaması sağlanmaktaymış. Bu yağın tüyleri için kullanılması ergenlikle beraber başlamalıdır. Tüylerden arınmış olan yere parmak ucu ile yağ sürülür. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağın etkisi ise 6 ila 7 ayda görülebilmektedir. Uygulamada 4 gün yağı kullanıp daha sonra 15 gün ara verilmesi gerekmektedir. Eskiden karınca yuvalarından toplanan yağlar günümüzde aktarlar da satılıyor. Erkekler ve bayanlar için oldukça kullanımı uygun bir yağdır.

Karınca Yumurtası Yağı Kullanımı

İstenmeyen kılların olduğu bölgeye önce epilasyon, cımbız, ağda gibi yöntemler kullanılıp kıllardan arındırılmaktadır. Tüylerin kökleri ile beraber alınması gerekmektedir. Daha sonrasında ise bölgeye yedirilip masaj yolu ile karınca yumurta yağını sürün. Uygulamaya 5 ila 10 dakika devam edin. Gece yatmadan önce uygulamalısınız. Dört gün yapıp daha sonra 15 gün ara vermelisiniz. Eğer tüylerinizi temizleyip daha sonrasında bölge de tahriş olduysa soğuk su ile yıkayın veya duş alın. Bir süre cildiniz dinlendirmeniz gerekebilir. İstenmeyen kıllarınızdan kurtulmak içinse yapılan uygulamanın sonuçlarını ilk aydan itibaren görürsünüz. 6 ila 7 ayda karınca yumurtası yağıyla tüy sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Bu yöntemin uygulanması ise oldukça ekonomik bir yöntemdir. Bundan dolayı toplumda oldukça bilinmektedir. Osmanlı zamanından itibaren kullanılan yağ günümüze kadar ulaşmıştır. Ülkemizde hem doğu hem de batıdaki şehirlere karınca yumurtası yağını aktarlardan satın almanız mümkündür.

Karınca Yumurtası Yağının Yan Etkileri var mı?

Karınca yumurtası yağı vücudumuz da en hassas olan yerlerde bile kullanılabilmektedir. Yüzünüzde çıkan ve istenmeyen tüyler için 1 şişe yağ kullanmanız yeterli olacaktır. Yan etkisi olmayan bu doğal yağın etkilerini gösteren başka bir yağ da bulunmamaktadır. Sadece tüylerin olduğu bölgeyi temizledikten sonra tahriş oluyorsa bir süre bölgeyi dinlendirmelisiniz. Yağı bebek üzerinde kullanacaksanız yeni doğan dönemlerinde 40 gün boyunca kullanabilirsiniz. Yetişkinler de ise tüylü bölgelerdeki kıllar yeniden çıkmaya başlayınca kadar kullanılabilir. Daha sonrasında 15 gün ara verilip yeniden uygulanır.

Dermatoloji Görüşleri

Sizler için dermatoloji ve güzellik uzmanların görüşlerine başvurarak bilgiler de elde ettik. Bu tür bir ürünü ilk defa duyduğunu söyleyen uzmanlar, bu tür ürünleri ilk kullandıkları zaman çok dikkat etmeleri gerektiğini belirtti. Bayanların her daim tüylerden tamamen kurtulmak gibi arayışları olduğundan bu tür ürünleri kullanmadan ilk olarak bilim dünyasında kabul edilip edilmediğini ve yan etkileri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerektiğini dile getirdiler. Uzmanlar bunların dışında birkaç kişi de olumlu sonuç veren ürünlerin herkete aynı şekilde etki etmeyeceğini de vurgulamaktalar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ