Kadın Cilt Bakımı

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Vazgeçilmez olan makyajların arasında ilk sırada eyeliner, göz şeklini berliginleştirmesi adına ve hatta daha güzelleştirmesiyle kadınların bir numarası makyaj malzemesidir. Kuyruklu kuyruksuz, kalın veya ince birden faklı şekillerde kullanılan eyeliner makyajın en popüler olanı hiç kuşkusuz ki kedi gözüdür. Herkesin bildiği gibi kedi gözünün tüm çevresi simsiyahtır ve şekillidir.

Kedi Gözü Makyajı

İlk olarak göz kapağınıza ve göz altlarınıza kapatıcı uygulayın. Daha sonrasında siyah bir eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirin. Önce göz kapağı ortasından başlayarak daha sonra göz pınarınızı ve en son olarak da kuyruğunu yapmanız gerekmektedir. Göz şeklinizi belirleyecek olan bu eyeliner uygulamasında en önemli şey ise kuyruk kısmıdır. Sonrasında ise siyah bir göz kalemi ile gözlerinizin içerisine çekmelisiniz. Bu şekilde de gözünüzün tamamı çerçevelenmiş bir şekilde olacaktır.

Göz makyajınıza daha çok derinlik ve gölge vermek istiyorsanız göz kapağınızın dışına hafif hareketler ile koyu gri far uygulamalısınız. Rimelinizi de en az iki kat uygulayıp yoğun kirpeklere sahip olmalısınız. Kedi gözü makyajında amac çekik gözler ortaya koymaktır. Bu yüzden de kuyruğunuzu biraz uzun ve eğimli çekmeniz gerekmektedir. Çekeceğiniz eyeliner eğer kalın olursa belirgin bir şekil olmayacağından kedi gözü görünümü de elde edemezsiniz. Bunun içinde mümkün olduğu kadar orta düzeyde bir incelik kazandırmalısınız.

Eğer eyeliner kullanımında sıkıntı yaşıyorsanız kalem de yapmanız mümkündür. Önce kalem yardımı ile çizgiyi çekebilir ve sonrasında kalıcı olması amacı ile eyeliner ile üzerinden geçin. Eyeliner ve rimel aşamalarını da bitirip sonra bir aydınlatıcıyla kaşlarınızın altına ve göz çevrenizi aydınlatın. Bu şekilde makyajınız daha çok ön plana çıkacaktır.

Kirpiklerinizin boşluk görünmemesi için ilk önce kirpik çizginizin hemen altından başlayarak siyah göz kalemini uygulayın. Gözlerinizin ortasından başlayıp kenarına kadar likit lineri sürün. Kirpik hizasını takip ettiğinize dikkat edin. Daha sonrasında çok ince bir şekilde kirpik hizasının ön tarafına likiti sürün. Eğer elleriniz titriyorsa ya da doğru hizalamayacağınızı düşünüyor iseniz kaşınızın altına bir yapışkan yapıştırıp onu takip edin. Daha sonrasında ise göz kenarınızın hemen üst kısmına kirpik çizginizi dik kesecek şekilde bir çizgi çekin ve içini doldurun. İşlemini bitirdikten sonra taşan yerleri de temizleyip makyajınızı daha sivri hatlı yapabilmek için pamuklu çubuğu kullanabilirsiniz.

Aşağıda size vereceğim 2 farklı kedi gözünün yapılışını gösteren adım adım fotoğraflar koyacağım. İncelediğiniz zaman daha iyi kavrayacaksınız.

 

Kedi gözü makyajı çoğu bayan için ağır göz makyajı olarak gelmektedir. Bu yüzden de ruj konusunda daha nude seçimler yapmalısınız. Bu şekilde de tüm ilgiyi gözlerinize çekmiş olursunuz. Fakat daha çekici bir görünüm istiyorsanız kırmızı veya bordo ruj da tercih edebilirsiniz. Makyajınız tamamlandığına göre artık çekici bakışlara da sahipsiniz demektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ