Kadın Cilt Bakımı

Kıl İnceltme Yöntemleri

Kıl İnceltme Yöntemleri

Bayanların en büyük sorunu olan hemen hemen her kadın tüylerinden kurtulmak istemektedir. Günümüzde ise sadece kadınlar değil erkeklerinde artık şikayetçi olduğu duruma gelinen kıl inceltme yöntemleriyle insanlar birden fazla yöntemleri denemektedirler.

Kıl inceltme yöntemleri içerisinde epilasyon, ağda ve bitkisel çözümler gelir. Kullanmalar genetik gerekse de yanlış uygulamalardan dolayı oluşur. Böyle durumlarda ise çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Fakat bu yöntemlerin bazıları uzun süreli olmakta veya acılı olmaktadır. Böyle durumlarda da doğal ve pratik çözümler her zaman öne çıkar.

Doğal Kıl İnceltme Yöntemleri

Doğal yöntemlerden en etkili olanı kahvedir. Özellikle de Menengiç kahvesi ve karbonatla yapılan kürle kıl kökler inceltilir. İki çorba kaşığı Menengi kahvesi ve bir çay kaşığı karbonatla kıl köklerinizi inceltmeniz artık mümkün.
Yapılışı çok basit olan yöntemde kahve telvelerini karbonatla karıştırıp duştan önce uygulamak istediğiniz bölgeye sürmelisiniz. Dört hafta boyunda haftada 2 defa uygulamalısınız. Uygulamayı ağda ya da epilatör ile kıl alma yönteminden sonra yapmanız gerekmektedir. Gözenekler ağdadan sonra daha fazla açılacağından kahve karbonat karşımı da daha iyi köklere ulaşacaktır. Uygulamayı yaptıktan sonra ılık su ile temizlemelisiniz. Soğuk suyla temizlerseniz kan akışı ile beraber kıl kökleriniz de daha fazla beslenecektir.

Kıl köklerini inceltmenizin bir başka yolu da bakladır. Baklanın kabuklu özelliği ile bebeklik çağında kasıklara sürülüp bebeğin tüylenmesi önlenir. Ayrıca da bakla kabuğu, tüyleri incelttiği gibi zayıflatıp, lekeleri giderme özelliği de bulunur.

Hamamotuyla Kıllar İnceltilebilir mi?

Hamamotu genel olarak çok kötü koktuğundan çok fazla kullanılmaz. Fakat aktarlardan satın alabileceğiniz hamamotu sütle karıştırdığınız zaman kokusu biraz da olsa daha az olduğu söylenmektedir. Beyaz renge sahip olan hamamotu suyla karıştırıldığında çamur şeklini almaktadır.

Tüylü olan bölgenize uygulayıp 2 ila 3 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasın da yavaş bir şekilde suyla temizleyin. Hamamotu kıllarını kökünden yok etmemekte sadece kılları çürütür. Hamamotu yağıysa kılları kökünden yok eder. Fakat uzun süreli kullanmanızı tavsiye etmemekteyim.

Limon ve tuz karışımıyla tüylerinizi inceltmeniz mümkündür. Ağdayı yaptıktan sonra limon ve tuzu güzel bir şekilde karıştırıp karışan sıvıyı ağda yaptığınız bölgenize sürün. Ovalama hareketiyle karışımı 2 ila 3 saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

İncelten Maske

Malzemeler

2 Çorba Kaşığı Biberiye Yağı
Maden Suyu
Kil
Portakal Yağı
Üzüm Çekirdeği Yağı

Hazırlanışı

Kusursuz bir cilde sahip olmanıza yarayacak olan maske tarifini yapmanızın tam zamanı. Maske yapımında ilk olarak malzemeleri güzelce harmanlayıın. Daha sonrasında içerisine kil ve maden suyunu ilave edip tekrar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sorunlu olan bölgenize ince bir tabaka halinde sürün ve 2 saat boyunca da bekletin. Bekleme süresince cildinizde yanma olabilir. Endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü maskemizin içinde yer alan biberiye yağı cildi yanma ve karıncalanma faktörleriyle bizleri karşılaştırır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ