Kadın Cilt Bakımı

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek

Bu durum oldukça zorludur. Kıvırcık saça sahip olmak onları kullanmak kişiyi kendinden bıktırabilir. Şekil alması çok uzun süren kıvırcık saç tipini ilk olarak banyodan çıkıp sonra yatıştırmak için kremler ile yapmalısınız.
Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler belli bir forma girebilmek için önce saç şekillendiricilerden yararlanabilmektedirler.

En çok tercih edilense saç şekillendiricileri, saç tipine uygun olanı kullanmanızdır. Bu durum da saçlarınız sağlıklı olacaktır. Eğer doğal bir görünüm tercih ediyorsanız saç jölelerini hayatınızdan çıkartmalısınız.

Kremsi bir yapıya sahip olan saç şekillendirici doğal bir görünüm elde etmeniz için faydalı olacaktır. Saç şekillendiricilerini uygulayıp daha sonra tarama işlemine geçmelisiniz. Saçlarınızı doğal yöntemlerle dalgalı bir hale getirmek istiyorsanız gece yatmadan saçınızı dört parçaya bölüm. Daha sonrasında saçlarınızı örün. Sabah kalktığınız da saçlarınızı çözerek saç spreyiyle sabitleyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlar şekil vermeniz artık kabus olmayacak sizler için.Kıvırcık saçlı bayanlar sadece bigudiler ile saçlarına kolay şekil verebilecekler. Kıvırcık saçlar yapı nedeniyle şekil almaya uygun değiller fakat bigudilerle kıvırcık saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Bu şekilde de uzun süre kullanabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlara Şekil Vermenin Yolu

  1. Kıvırcık saçların diğer saçlara göre bakımı ve düzene girmesi oldukça daha zordur. Kıvırcık saçlara şekil verebilmek için bugidleri kullanmayı tercih ediyorsanız saçlarınızı biraz da olsa düzleştirmelisiniz.
  2. Kıvırcık saçlarınızı banyodan sonra elinizle düzleştirin. Düzleştirdiğiniz saçlarınıza ise sıcak sudaki bigudilere sarın çok iyi olacaktır. İçi su dolu olan bigudiler ile saçlarınıza daha kolay şekil verebilirsiniz.
  3. Saçlarınızı düzleştirip 12 adet ve içi suyla dolmuş olan biguduları sıcak kaynar suya atın. Kaynatma işlemini ise kısık ateşte yapın. 10 dakika sonra kaynatmaya son verin.
  4. Saçlarınızı sarma işlemine geçmeden önce düzleştirdiniz. İçi su ile dolu olan bigudileri sararken ılık bir şekilde olmasına dikkat edin. 12 tane bigudiniz olduğuna göre de saçınızı 12 eşit parçaya ayırmanız gerekmektedir. Saçlarınıza bigudüleri sarıp işlemi dışa doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bigudinin iç kısmını çıkartıp sarma işlemine devam edin. Her sarmadan sonra dış kısmı üzerine de yerleştirip işleminizi sonlandırın.
    12 eşit parçaya bölmüş olduğunuz saçlarınızı bigudiye sardıktan sonra beklemek için zamanınız yoksa fön makinesiyle saçlarınıza ısı verin. Saçlarınız daha çabuk bir şekilde şekle girip bozulmayacaktır.
  5. Bigudili saçlarınıza ısı verme işlemi normalde ise 15 dakikadır. Bigudiyle kıvırcık saçlarınıza verdiğiniz de bozulmasını istemiyorsanız saçlarınıza sprey uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın etkisini terden ya da havanın durumdan etkilenmesini istemiyorsanızda sabitleyici spreyler oldukça işinizi görecektir.
  6. Kıvırcık saçlı bayanlar biguyle sarma işlemi yapmadan önce mutlaka düzleştirme işlemini yapmalılar. Düz bir saça sarma işlemi daha kolay olacaktır.
  7. Çabucak çıkarmış olduğunuz bigudiler saçlarınızı daha kabarık ve kıvırcık gösterecektir. Bundan dolayı da kıvırcık saçlarınızdan bigudileri çıkarırken yavaş bir şekilde çıkarmalısınız.
  8. Vaktiniz bolsa bigudiler kafanızda 6 saat kalabilir. Bigudiyle şekil verdiğiniz zaman uzun süre saçlarınızı güzel bir şekilde kullanabileceksiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ