Kadın Cilt Bakımı

Kol inceltme hareketleri

Kol inceltme hareketleri

Yaz çoktan geldi bile göbek ve basen bölgelerini eritmeye çalışırken aynı zamanda da kollara zaman ayırmanız gerekmektedir. Kollarınızda bulunan yağları eritebilmeniz için düzenli bir egzersiz programı oluşturmanız gerekmektedir. Sizlerle paylaşacağım egzersiz hareketleriyle kollarınızdaki yağların eridiğine ve sıkılaştığına da şahit olacaksınız. Bu hareketlerinizi bir diyet programı ile tamamlarsanız hareketler daha etkili olacak ve sıkı, ince kollara sahip olabileceksiniz.

Hareketler

İlk hareket şınav hareketidir. Ayaklarınızı uzatın ve parmaklarınızla destek alıp ellerinizin üzerinde durun. Kollarınızı büküp yere doğru yaklaştığınız zaman 30 saniye burada bekleyin. Aynı zamanda da karın kaslarınızı sıkıp onları da geliştirebilirsiniz.

İkinci hareketimiz resimdeki gibi koltuk veya sandalyeye arkanızı verin. Tam kenardan tutarak yere doğru dizlerinizi kırıp alçalıp yükselin. Bu hareketi ise en az 10 en fazla da 30 defa yapmaya çalışın.

Sol kolunuzu başınız arkasına geçirip elinizi imi omuz arasına değdirin bunu yaparken diğer elinizle de dirseğiniz desteklemelisiniz. Bu şekilde de 30 saniye boyunca bekletin. Sağ kolunuza da aynı hareketi uygulayın. Tam olarak 8 defa tekrarlayın.

Ağırlık ve Dambıl

Bu tarz egzersizler ile kollarınıza forma sokmak istiyorsanız oldukça popülerdir. Diğerleri gibi sizlerde bu egzersizi uygulamanız son derece basittir. Çünkü özel bir ekipman istemez. Fakat yine de aşırıya kaçmayın kaslarınız zarar görebilir. Bundan dolayı da kaldıracağınız ağırlığı iyi seçmelisiniz.

İlk olarak hafif ağırlıklarla başlamanız daha iyi olacaktır. Böylelikle de kollarınız ağırlıklara ve dambıllara da yavaş bir şekilde alışacaktır. Bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederim. Bu tip hareketleri uygulayabilmeniz için tek yapmanız gereken ayaklarınızın omuz genişliğinde açık olması ve ağırlığı dirseğinize 90 derece olacak şekilde kaldırmanızdır. Sırtını dik tutmalı ve ağırlıkları kalça seviyeniz doğru yavaş ve kendinizden emin olarak yapmalısınız.

Ağırlıkları Başınızın Üzerine Yükseltin

Bu egzersiz tipinde ise ağırlık ya da dambılı başınızın üzerine kaldırmanızı istemekteyiz. Elbette uygulaması kolay ve istediğiniz sonuçlar elde edeceksiniz. Yalnızca çok ağır olmayan bir kaç ağırlık ya da dambıl almanız gerekecek.
Bu egzersizi yapabilmeniz için ayaklarınızın omuz genişliğinde açık olması gerekir. Daha sonra ağırlık veya dambıllar kollarınızı gerdirip yükseltin ve başınızın üstünde temas ettirmelisiniz. Daha sonrasında ise kollarınızın, kalçalarınızın ve bacaklarınızın yanına gelene kadar da ağırlıkları yavaş bir şekilde indirin.

Yüzmek

Herkesin bildiği gibi yüzmek vücudun bir çok bölgesini çalıştırdığından çok iyi sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. Bundan dolayı da yüzerek kollarınızı istediğiniz forma sokma imkanınız vardır. Elinizde olması gereken bir havuz ya da denize ihtiyacınız olacak.

Kollarınızın bütün gücünü kullanıp yüzme stillerini kullanmanız doğru olacaktır. Hepsinin gerekli olmasına rağmen bazı durumlarda kollarınızın kullanımı daha önemlidir. Fakat yüzmeyi çok iyi bilmiyorsanız bir eğitmenle görüşerek yüzmeyi öğrenmenizi tavsiye ederim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ