Kadın Cilt Bakımı

Kol Tüyleri Nasıl Alınır

Kol Tüyleri Nasıl Alınır

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan şey ise kol da çıkan tüylerdir. Kol tüylerinin görünmemesi hatta çıkmayacak bir şekilde alınması gerekir. Özellikle de beyaz tenli bayanların en çok isteklerinden biridir bu. Bundan dolayı kolda tüylerin alınmasıyla bir daha çıkmayacak bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere uzamış kol tüyler çok çirkin bir görünüm ortaya çıkarır. Bundan dolayı da uzamasını beklemeden almanız gerekmektedir. Kol tüylerinizi alabilmek için bir çok yöntemi deneyebilirsiniz. En çok kullanılanlar ise kremle tüy alma, ağdayla tüy almadır. Fakat en ağrısız ve en çok tercih edilen yöntem kremdir. Hatta bu kremlerin parfümlüleri ve kokulu olanlar daha çok satın alınır.

Ağdayla Tüy Alma Yöntemi

Kol tüylerinizi evinizde ağdayla da alabilirsiniz. Isttığınız ağdanızı kolunuza bir spatula yardımıyla sürün. Ağda bezini yapıştırıp çektikten sonra kol tüylerinizden kurtulacaksınız.
Dikkat etmeniz gereken önemli nokta ise ağda beziyle tüyler çekerken tüylerin tam tersine çekmeniz geremektedir. Bu şekilde yaptığınızda kol tüyleriniz 2 ayda bir çıkacaktır. Uzun bir süre rahat olabilirsiniz.
Fakat bazı bayanlarda ağda tahriş ve kızarıklık yapabilmektedir. Hatta bazen de çok sivilcelenmeler olabiliyor. Bundan dolayı da bazı bayanlar kol tüylerini alırken ağdayı tercih etmemektedir. Aslında ağdayla kolunuzdaki tüylerinizi almadan önce kolunuza bebek pudrasını döktüğünüzde kolunuzda tahriş, kızarıklık ya da sivilce olmayacaktır.

Epilasyon Aletiyle Kol Tüylerini Almak

Kolunuzdaki tüyleri alabilmek için epilasyon aletinden de yararlanabilirsiniz. Epilasyon cihazlarıyla kolunuzda çıkan tüylerden kısa süre içerisinde tamamen kurtulabilirsiniz. Eğer epilasyon aletinizi aldığınız zaman buz içeren epilasyon aleti alırsanız eğer daha az acı çekeceksiniz. Buz ağda yapacağınız yeri soğutup acınızı daha aza indirir.

Tüy Dökücü Kremle Kol Tüylerini Alma

En acısız ve zahmetsiz yöntemdir. Bayanlar tarafından en çok kullanılan yöntemlerdendir Eğer acısız, kıl ya da tüy almayı istiyorsanız en güzeli de tüy dökücü ile almanızdır. Son zamanlarda yeni çıkan kokulu kremleri kullanabilirsiniz.

Jilet ile Kollardaki Tüyler Alma

Bu yöntemi önermemekteyiz. Fakat en hızlı ve pratik olan yöntem de jiletle almaktır. Çok acele ve zamanınızın olmadığı durumlarda mutlaka jilet yapmışsınızdır. Unutulmaması gereken ise devamlı jilet ile alırsanız belirli bir süreden sonra bu tüyleriniz sertleşmiş olacak ve daha uzun bir şekilde çıkmaya başlayacak.

Lazer Epilasyon

Kol tüylerini yok edebilmek için lazer epilasyon, diğer kol tüylerini giderme alternatiflerine göre de daha kesin bir çözümdür. Alanında uzman olan kişilerin tarafından yapılan lazer epilasyon yaklaşık 1 yıl sürer. Aylık 15 ya da 20 dakikalık seanslar ile sürüp devam eder. Lazer epilasyon güvenilir bir yerde yapıldığı zaman acı ve yanma yaşanmaz. Lazer epilasyon diğer yöntemlere göre kökten yarayan bir çözümdür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ