Kadın Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır

Lazer epilasyonla beraber günümüzde tüylenme sorunları da çözülebilmektedir. Tüylenme problemlerinin başında dengesiz beslenmeler ve hormonal bozukluklardan kaynaklanabilmektedir.

Lazer epilasyonla hem kadınlar hem de erkekler gerekli bölgelerin tedavilerin kullanılabilir.

Lazer Epilasyon Ne zaman Yapılmaktadır?

Lazer epilasyon bütün mevsimlerde yapılabilmektedir. Fakat asıl yapılması gereken zaman bahar ve kıştır. Çünkü lazer epilasyon tedavileri uygulandığı zaman özellikle de yüze yapıldığı zaman gün ışığının gelmemesi gerekir. bundan dolayı da yaz mevsiminden daha çok kış ve bahar mevsimleri tercih edilmelidir.

Lazer Epilasyon Zarar Verir mi?

Lazer epilasyon güvenli ellerde yapılması gereken bir operasyondur. Bu konuda da deneyimli olan kişiler tarafından yapılmadığı zaman hiç istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşmanız mümkün. Bunun dışındaysa lazer epilasyon kıl kökünün üzerinde çalışmaktadır. Herhangi bir radyasyon almazsınız.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon göz bölgesi ve kaş haricinde vücudunuzun istediğiniz her yerine uygulayabilirsiniz. Özellikle de yüz bölgesine uygulanacak lazer epilasyon tedavisinde gözlerin etkilenmemesi için gözlük takılmaktadır. Fakat vücudun geneline uygulandığı zaman sağlık açısından gözlüğün takılması gene önemlidir.
Göz ve kaş bölgeleri haricinde kollar, genital bölge, karın, kalça, yüz bölgeleri, kol altı ve sırt bölümlerine lazer epilasyon tedavisi uygulanır.

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılmaz?

Lazer epilasyonunu ense kısmınıza, boynunuza, yüzünüze, kulaklarınıza, kaslarınıza, kollarınıza, koltuk altınıza, göbeğinize, bacaklarınıza, kalça, sırt, omuzlar gibi göğüs, meme ve bikini çizgisi gibi yerlerde de yapılabilmektedir.

Fakat yapılamayacağı yerler de vardır. İlk bölge genital bölge ve çevresidir. Burun içi ve çevresine de yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise mukoza ve kılın vücudunuz da aynı yer de olmasıdır. Lazer epilasyonunun uygulanamayacağı bölgelerden biri de saç dipleri ve göz çukurlarınızdır. Vücudunuz da yer alan benlerin üstünde bulunmakta olan kıllar da lazer epilasyon yapılmaz. Bazı güzellik yerlerinde ve epilasyon salonlarında bu alanlara da yapılacağı söylense de bunun doğruluk payı sıfırdır. Bu yönde daha bir gelişme elde edilememiştir.

Lazer Epilasyon Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Lazer epilasyon özellikle de hamile olan kadınların ilk üç ayında önerilmemektedir. Bebek ve anne sağlığı açısından daha ön planda olduğundan hamileler lazer epilasyon düşünülmemelidir. Özellikle şeker hastalığın olan kişiler veya ağır ilaçlar kullanan kişiler doktorlarına danışmadan bu işe başlamamalıdırlar. Lazer epilasyon cildiniz de herhangi bir açık yara ya da iltihaplı olan bir bölge varsa oraya da uygulanmamaktadır. Solaryum uygulamasını yaptırmış olan kişiler de ten rengine dönene kadar lazer epilasyondan uzak durmaları gerekmektedir.
Lazer epilasyon merkez seçimlerinde dikkat edilecek unsurlar bulunmaktadır. Epilasyon merkezlerinin temiz olması, epilasyonu yapacak kişinin konusunda da uzman veya profesyonel olması, deneyimli kişilere yaptırılması çok önemli bir unsudur. Bundan dolayı da lazer epilasyon merkezi seçiminizde bu durumlara dikkat edin. Aksi takdir de hiç istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ