Kadın Cilt Bakımı

Madecassol Krem Kullanımı ve Faydaları

Madecassol Krem Kullanımı ve Faydaları

Madecassol krem kullanımı, centella bitkisinin hammaddesinden yapılan bir kremdir. Cildi yenileme ve yaraları çabuk iyileştirme özelliğine sahiptir. Özellikle ciltteki sivilceler ve sivilcelerin bıraktığı izleri yok etmede etkisi yüksek bir krem özelliği taşımaktadır. Yara izleri, sivilceler ve cilt lekelerinde en çok tercih edilen Madecassol krem yanlış kullanımlarda sıkıntılar ortaya çıkarabilmektedir bundan dolayı Madecassol krem nasıl kullanılır önemlidir. Madecassol krem doğal ürünler kullanılarak yapıldığı için uzmanlarında en çok tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır bunun yanında doğal olduğundan cildinize yan etkide bulunmayacaktır. Yanık, yara izleri, sivilce izleri ve cildinizde oluşan çatlaklar belirli etkenler sonucunda oluşabilir bu tür cilt kusurlarından kurtulmak için kullanılan Madecassol krem faydaları ile de öne çıkmaktadır. Kimyasal ürünler içermediği için hamile kişilerin ve emziren annelerin kullanmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Günümüzde bayanların sıklıkla kullandığı lazer epilasyon sonrası, ağrı ve yanma hissini ortadan kaldırmaktadır. Madecassol krem, hoş kokusu nedeniyle de, kullanma isteğini arttırmaktadır. Bütün eczanelerde kolayca bulabileceğiniz kremlerden biridir.

Krem, yara ve yanık tedavisinde en çok kullanılan ve tercih edilen kremlerin başında yer almaktadır. Madecassol kullanımında, belli bir yaş grubu bulunmamaktadır. Genellikle krem kullanımında hamile ve emziren bayanlar için uyarılar bulunmaktadır. Fakat Madecassol krem için böyle bir kısıtlama bulunmamaktadır. Hamile ve emziren bayanların, gönül rahatlığıyla kullanabileceği kremlerin başında yer alır. Sivilce izlerini yok etmede ve yaraları tedavi etmede etkili olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ayrıca yara tedavisinde kullanımı yaygın olan bir krem olsa da, açık yaralara sürülmemesi tavsiye edilmektedir.

Her ilaç veya krem gibi bilinçsiz şekilde kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Yanık, kesik veya yara oluştuğunda, madecassol kremi kullanmadan önce, mutlaka prospekdüsü okuduktan sonra, tarif edildiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Direk açık yaraya sürerseniz, yaralarınızın daha geç iyileşmesine neden olabilirsiniz. Madecassol kremi uygulamadan önce, bir miktar bepanten kremi ve madecassol kremi eşit miktarda olacak şekilde bir kapta karıştırdıktan sonra, yüz çevresine uygulayın. Karışım ince tabaka halinde cilde uygulandıktan sonra, 1 saat bekletip, ılık su ile durulayınız. Bu işlemde kremi fazla kullanmamaya dikkat ediniz. Cildinizdeki sivilce ve sivilce izlerini yok etmeye yarayan bu yöntemi, haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Madecassol Kremi Faydaları

Madecassol kremin hammaddesi gereği, cildi yenileme ve yaraları tedavi etme özelliği bulunmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyen kremin, en fazla kullanım alanı ve doktorların önerdiği alan, hamile bayanların veya aşırı kilo sonucu oluşan çatlakların tedavisinde kullanılmasıdır.

Genellikle hamile bayanlarda istem dışı oluşan yırtıklar ve ameliyat yaralarının tedavisinde etkili olarak kullanılan bir kremdir. Emziren annelerde göğüs ucu çatlakları, kadınlar için büyük problemlerin başında gelmektedir. Madecassol krem göğüs uçlarına sürüldüğünde, çatlakların iyileşmesine neden olmaktadır. Bebek tekrar emeceği zaman, kremden kalanlar temizlendikten sonra emzirilmelidir. Özellikle, ergenlik dönemi oluşan sivilce sorunu yaşayan kişilerin, sıklıkla kullandığı kremlerdendir.

Mevsim geçişlerinde dönemsel el ve ayaklarda çatlakların oluştuğunu görürsünüz. Bu çatlaklar ve cilt kuruluğu için, nemlendirici kremler yerine, madecassol krem kullandığınızda, cildinizin uzun sure daha yumuşak ve sağlıklı olduğunu görebilirsiniz. Her şeyin fazlası zarar olduğunu unutmadan, gün içerisinde fazla kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Eğer yüzünüze uygulayacaksanız da kalın tabakalar halinde ve fazla sürerseniz, daha çok sivilce çıkmasına neden olabilirsiniz. Ellerde çatlaklar için kullanacaksanız, günde 1 veya 2 kereden fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Tercih edilmesinin de nedenleri arasında olan en büyük faydası ciltte oluşan yara izlerine ve yanık izleri gibi lekelere faydalı olmasıdır.

·         Hızlı kilo alıp hızlı kilo veren kişilerin ciltlerinde çatlak izleri oluşmaktadır bu izlerden kurtulmak isterseniz bu ürünü kullanmanız gerekmektedir.

·         Sünnet olduktan sonra deride oluşacak problemlere iyi gelmektedir bunun yanında vajinal yırtılmalarda da sıklıkla tercih edilen bir üründür.

·         Ameliyat sonrasında oluşan dikiş izleri ile birlikte cerrahi izlerin azalmasında kullanılmaktadır bu izleri silik bir görünüm kazanması için yardımcı olacaktır.

·         Anne adaylarının ve emziren annelerin en çok çektiği sıkıntı göğüs ucunda oluşan çatlakların yaşattığı acılardır, bu acılardan kurtulmanıza da yardımcı olacak bir üründür.

·         Soğuk havalarda bazı bölgelerde çatlamalar olmaktadır bu çatlaklardan kurtulmak için Madecassol kremini kullanabilirsiniz. 

·         Aknelerin geçmesinde bile sonrasında ciltte lekeler bırakmaktadır bu lekelerin iyileşmesine ve geçmesine yardımcı olacak bir üründür.

·         Madecassol kremini bütün evlerde bulunması gerekir bu faydalarının yanında cildinizi nemlendirmek içinde bu ürünü kullanabilirsiniz.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır

Madecassol kremin nasıl kullanıldığı kullanacağınız amaca göre değişiklik gösterebilmektedir. Madecassol kremi kullandığınız genel olarak yara izlerini kapatmaksa bunu normal bir merhem gibi kullanabilirsiniz.

Yara izinin üzerine hafif masaj yaparak sürebilirsiniz sonrasında bir süre bekletin ve cildinizin kremi emdiğinden emin olun bunun yanında en çok dikkat etmeniz gereken durum açık yaralara uygulamamanız gereklidir eğer uygularsanız yaranın durumunu daha kötüye götürebilir bundan dolayı açık yaralara uygulamaktan kaçının. Yara izinin üzerine ince bir tabaka olarak bir süre bekletmelisiniz aksi halde eksini göremeyebilirsiniz.

Bu kremin etkisini görmeyi kesin olarak istiyorsanız yara izinin oluştuğu andan itibaren kullanmaya başlamanız gerekmektedir aksi halde bu süre ne kadar uzarsa etkisini o kadar az gösterecektir. Cildinizde bulunan izler ne kadar eski olur ise etkisini göstermesi için uzun süre kullanmanız gerekebilir tam iyileştirmese de etkisini illaki gösterecektir. Madecassol kremi kullanacağınız zaman etkisini tam görebilmek için yaranın kapandığından emin olduğunuzda sürmeye başlamalısınız eğer açık yaraya uygularsanız yaranız iyileşmez ve daha kötüye gidebilir bundan dolayı kesinlikle açık yaralar üzerinde kullanmamanız gerekmektedir.

Madecassol kreminin kullanılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus doktorunuzun ürünü size önerip önermediğidir eğer yaranız açıksa doktorunuz bu ürünü tavsiye etmez siz alıp kullanmak isterseniz dönüşü olmayan sorunlara yol açabilirsiniz bundan dolayı öncelikle yara izlerinizi bir uzamana göstererek bu ürünü kullanıp kullanmayacağınızı sormanız gerekmektedir.

Madecassol kremini gün içerisinde en fazla 2 defa kullanmalısınız fazlasında etkisinden çok zararını görebilirsiniz bunun yanında kremi uyguladıktan sonra kesinlikle su ile kurulamaya çalışmayın cildinizde sürdüğünüz yerde ince bir tabaka yapın ve cildinizin bu kremi emmesini beklemelisiniz. Silme ya da durulama gibi işlemleri bu kremi kullandıktan sonra yapmamalısınız.

 

Kaynak: https://www.yasamtonu.com/madecassol-krem-nasil-kullanilir-faydalari-nelerdir/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ