Kadın Cilt Bakımı

Madecassol Krem Kullanımı ve Faydaları

Madecassol Krem Kullanımı ve Faydaları

Madecassol krem kullanımı, centella bitkisinin hammaddesinden yapılan bir kremdir. Cildi yenileme ve yaraları çabuk iyileştirme özelliğine sahiptir. Özellikle ciltteki sivilceler ve sivilcelerin bıraktığı izleri yok etmede etkisi yüksek bir krem özelliği taşımaktadır.

Günümüzde bayanların sıklıkla kullandığı lazer epilasyon sonrası, ağrı ve yanma hissini ortadan kaldırmaktadır. Madecassol krem, hoş kokusu nedeniyle de, kullanma isteğini arttırmaktadır. Bütün eczanelerde kolayca bulabileceğiniz kremlerden biridir.

Krem, yara ve yanık tedavisinde en çok kullanılan ve tercih edilen kremlerin başında yer almaktadır. Madecassol kullanımında, belli bir yaş grubu bulunmamaktadır. Genellikle krem kullanımında hamile ve emziren bayanlar için uyarılar bulunmaktadır. Fakat Madecassol krem için böyle bir kısıtlama bulunmamaktadır. Hamile ve emziren bayanların, gönül rahatlığıyla kullanabileceği kremlerin başında yer alır. Sivilce izlerini yok etmede ve yaraları tedavi etmede etkili olmasından dolayı tercih edilmektedir. Ayrıca yara tedavisinde kullanımı yaygın olan bir krem olsa da, açık yaralara sürülmemesi tavsiye edilmektedir.

Her ilaç veya krem gibi bilinçsiz şekilde kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Yanık, kesik veya yara oluştuğunda, madecassol kremi kullanmadan önce, mutlaka prospekdüsü okuduktan sonra, tarif edildiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Direk açık yaraya sürerseniz, yaralarınızın daha geç iyileşmesine neden olabilirsiniz. Madecassol kremi uygulamadan önce, bir miktar bepanten kremi ve madecassol kremi eşit miktarda olacak şekilde bir kapta karıştırdıktan sonra, yüz çevresine uygulayın. Karışım ince tabaka halinde cilde uygulandıktan sonra, 1 saat bekletip, ılık su ile durulayınız. Bu işlemde kremi fazla kullanmamaya dikkat ediniz. Cildinizdeki sivilce ve sivilce izlerini yok etmeye yarayan bu yöntemi, haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Madecassol krem faydaları

Madecassol kremin hammaddesi gereği, cildi yenileme ve yaraları tedavi etme özelliği bulunmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyen kremin, en fazla kullanım alanı ve doktorların önerdiği alan, hamile bayanların veya aşırı kilo sonucu oluşan çatlakların tedavisinde kullanılmasıdır.

Genellikle hamile bayanlarda istem dışı oluşan yırtıklar ve ameliyat yaralarının tedavisinde etkili olarak kullanılan bir kremdir. Emziren annelerde göğüs ucu çatlakları, kadınlar için büyük problemlerin başında gelmektedir. Madecassol krem göğüs uçlarına sürüldüğünde, çatlakların iyileşmesine neden olmaktadır. Bebek tekrar emeceği zaman, kremden kalanlar temizlendikten sonra emzirilmelidir. Özellikle, ergenlik dönemi oluşan sivilce sorunu yaşayan kişilerin, sıklıkla kullandığı kremlerdendir.

Mevsim geçişlerinde dönemsel el ve ayaklarda çatlakların oluştuğunu görürsünüz. Bu çatlaklar ve cilt kuruluğu için, nemlendirici kremler yerine, madecassol krem kullandığınızda, cildinizin uzun sure daha yumuşak ve sağlıklı olduğunu görebilirsiniz. Her şeyin fazlası zarar olduğunu unutmadan, gün içerisinde fazla kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Eğer yüzünüze uygulayacaksanız da kalın tabakalar halinde ve fazla sürerseniz, daha çok sivilce çıkmasına neden olabilirsiniz. Ellerde çatlaklar için kullanacaksanız, günde 1 veya 2 kereden fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ