Kadın Cilt Bakımı

Sivilce ve Yara İzi Geçiren Mucizevi Contractubex Jeli

Sivilce ve Yara İzi Geçiren Mucizevi Contractubex Jeli

Vücutta çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan sivilce, yara izleri, yanık izleri, ameliyat izleri, çatlak, dikiş izleri gibi durumlarda deri deformasyonlarının geride kalmaması için hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamak için bir ilaç olan Contractubex, doktorlar tarafından tavsiye esilen iyi bir preparattır.

Bu tür izleri en iyi kapatan kremlerden biri olarak, hasarlı bölgede bulunan hücrelerin yenilenmesine destek olurken, yeni cilt dokusunun hızlı bir şekilde oluşumunu sağlayarak yara izlerinin kapanmasını destekler. Vücutta iyileşmeyen izler, yaralar veya kusurlar varsa bunları, bu ilacı kullanarak iyileştirmek mümkün olmaktadır. Dış görünümü de olumsuz etkileyen bu deri kusurlar veya yara izleri bu jel sayesinde ortadan kaldırılabilir.

Çoğu kişi kaza, yaralanma, lazer, dikiş izi, ameliyat veya çeşitli tedavi gibi durumlarda, ciltte meydana gelen kalıcı izlere maruz kalabilirler. Böyle bir durumda ne yapacağını bilmeyen ve endişe eden, nasıl bir çözüm kavuşturacağını bilmeyen insanlar bulunmaktadır. İşte tam da bu noktada Contractubex, Kaşıma nedeniyle ciltte daha da derinleşmiş ve yayılmış olan akne izleri ve benlerde jel ile tedavi edilebilir.

Contractubex jel, içeriğinde bulunan Allantoin, ExtractumCepae ve Heparin maddeleri sayesinde, ölen ve yaralanan dokuların iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda bu jelin, aşırı kilo veren kişileri ve doğum yapmış kadınları da mutlu edecek bir özelliği bulunmaktadır. Bu jel aşırıkilo ve hamilelik gibi derinin fazla gerilip daha sonra gevşemesine bağlı olarak bel çevresi ve civarlarında ortaya çıkan çatlaklara da iyi gelmektedir. Deri bozulmalarında, derinin yalnızca üst kısımları değil, alt kısımları da hasar görebilir ve kapalı oldukları için iyileşmesi açık yaralara göre daha uzun sürebilir.

Yeniden Eskiye Her Yaranın Tedavisinde Contractubex

Bu jeli kullanmak için kesik, yara, deformasyon, çatlak gibi izlerinin yeni olmasına da gerek yoktur. Seneler önce meydana gelen eskilerden kalmış bir iz veya ameliyat izi de bu jel sayesinde geçirilebilir. Ama yara izi ne kadar eskiden olduysa, ilacı kullanma süreniz de o oranda daha uzun olacaktır.

Sivilceler içinde kullanılan bu mucizevi ilaç, özellikle ergenlik döneminde oluşan ve geçse de yerinde çukurlar bırakacak olan sivilcelerin izlerini de geçirebilecek bir formüle sahiptir. Fakat bu ilacın çalışma prensibi ilk olarak, sivilce izlerini arttırmak sonrasında sivilceleri azaltmaktır. Bu denenle telaşlanmaya gerek yoktur, bu durum cildinizin ilaca verdiği tepkiden kaynaklanmaktadır. İlacı düzenli olarak kullanıma devam ettikten sonra sivilce sayısının azaldığını ve kalan çukurların da kapanarak yok olduğunu görebilirsiniz.

Bu jel, kesik, çatlak, yanık, yara ve buna benzeyen durumlarda izlerin üzerinde hafifçe masaj yaparak sürülmelidir. İlacın etkisini sağlaması için günde en az 2 kere veya hekimin önerdiği sıklıkla, problemli olan bölgeye parmağınızla bastırıp yedirerek sürülmelidir. Günde az az 4 kere problemle cilde sürülmesi ve her uygulama ardından bir miktar jelin aynı bölgeye yedirilmeden sürülüp, o halde bırakılması çoğu hekimin tavsiyesidir.

Contractubex jel kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta, bu jeli asla açık yara üzerine veya yeni atılmış bir dikiş üzerine sürülmemesidir. Yara tamamen kapandığında ve kabuk bağladığında, dikişli bölgelerde de dikişleri alındıktan sonra uygulanmalıdır. Hekim önerisine uygun kullanıldığı zaman bu jel, yaklaşık 6 ay içerisinde izlerin ortadan kalkmasında etkili olacaktır. Yanık izlerinin tedavisinde kullanılacak ise, mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Doktor, yanık bölgeyi inceledikten sonra, uygun görürse eğer sizlere bu ilaca başlamanızı tavsiye edecektir.

Contractubex Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Contractubexdoğru kullanıldığı müddetçe herhangi bir yan etki göstermeyecektir. Ancak ilacın içerisinde bulunan bileşenlerden, Allantoin, Extractum Cepae veya Heparin’e karşı duyarlılığı bulunan kişiler, ilacı kullanmamalıdır. Bunun yanında yarıca kişi başka bir ilaç kullanıyor veya kozmetik bir ürün kullanıyorsa doktorun bundan da haberdar olması gerekir ve merhemin buna göre kullanılması gerekir. Merhemi kullandıktan sonra nefes almada zorlanma, rahatsız edici bir kaşıntı, kurdeşen; ağız, boğaz ve yüz çevresinde meydana gelen şişlikler görülürse vakit kaybetmeden hemen bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Merhemi kullandıktan sonra uyuşma veya karıncalanma hissedilen tatlı kaşıntılar, merhemin onarıcı özelliğinin aktif olmasından dolayıdır, doğal bir işarettir. Eğer dayanılmayacak kadar seviyeye çıkarsa müdahale gerektirmez. Kaşıntı olan bölgeyi, tırnakla veya keskin bir cisimle kaşınmamalıdır, yavaş yavaş masaj hareketleri ile kaşıntının giderilmesine yardımcı olunabilir.

Bunun yanında Contractubex jel, sık görülmese de cilde hafif kızarıklar meydana getirebilir. Böyle bir durumda yine bir doktora danışabilir ve fikir alabilirsiniz. İlacın kullanımı ile ilgili yan etkiler dikkate alınmalıdır. Eğer alınmazsa, problemli bölge tedaviden önceki haline geri dönebilir ve hatta daha kötü bir sonuç doğurabilir. Fakat ilacın kullanımında ortaya çıkabilecek yan etkiler 1000 kişiden 1 kişide görülebilecek kadar pasif etkilerdir. Bu jeli kullananların çoğu, hiçbir sorunla veya yan etki ile karşılaşmadıklarını belirtmektedirler. Yan etkiler kişilerden dolayı kaynaklı, alerjik veya hassaslık durumlarında ortaya çıkmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ