Kadın Cilt Bakımı

Siyah Göz Makyajı Teknikleri

Siyah Göz Makyajı Teknikleri

Siyah göz makyajı, puslu ve gizemli bir karakteristiğiyle gözlerde derin ve etkileyici bakışlar yaratmanın en kolay yollarındandır. Kolay dediğimize bakmayın siyah göz makyajının kendine özel yöntemleriyle de püf noktaları bulunmaktadır. Bu makyaj da yapım tekniklerini iyi bilmek ve doğru uygulamak gözlere büyülü bir ifade verir ve tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Siyah göz makyajı için gerekli olan malzemeler ise siyah göz kalemi, siyah eyeliner, siyah ya da koyu gri, füme tonlarda olan göz farı, siyah maskara ve de isterseniz takma kirpik kullanabilirsiniz.
Siyah göz makyajı, isimden de anlaşıldığı gibi gözleri ön plana çıkaran ve bakışları vurgulayan bir makyaj olduğundan yüzde kullanılacak diğer malzemelerinin miktar ve tonlarını minimal düzeyde tutmak da yararlı olacaktır. Baz olarak kullanılan mat bir fondöten ve üzerine uygulayacağınız transparan bir pudra ya da sadece kapatıcı formlu bir pudrayla yüzünüze zemin oluşturabilirsiniz.

Siyah göz kalemi ile alt kirpik diplerinize ince bir hat çekmelisiniz. Üst kirpik diplerinize aynı çerçeveden çekip ve koyu renk göz farınızı göz kapağınızın üzerine yumuşak vuruşlar ile uygulamalısınız. Kaş kemiğinizin alt sınırında ise homojen bir şekilde dağıtabilirsiniz. Dilerseniz de üst kirpik diplerinize uygulayıp eyeliner ve kirpiklerinize bol bir şekilde süreceğiniz maskara ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
Şakaklarınıza şeftali bir mat pembe gibi doğal tonlar da olan bir allık sürün ya da şakaklarınızın alt bölümünü cilt renginize uygun olan bir bronzerle kontürleyin.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı

Hem göz renginizi hem de bakışlarınızı daha iyi bir ifadeyle ortaya çıkaran güçlü ve kararlı bir anlam kazandırır. Siyah dumanlı göz makyajı içinse en püf nokta alt ve üst kirpiklerinizi siyah kalem ile belirginleştirmeniz ve siyah kalemi göz içerisine bol bir şekilde uygulamanızdır. Alt kirpiklerinize sürülen siyah göz kalemini bir kulak çubuğu yardımı ile dağıtıp veya ince bir fırça ile siyah göz farına hafif bir şekilde batırarak alt kirpiklerinizin alt sınırına taşırıp sürmeniz ille beraber dumanlı göz makyajınızı yapabilirsiniz.
Geriye sadece göz kapaklarınızı tatbik edeceğiniz far kalmaktadır. En son adım ise kirpiklerinize süreceğiniz maskara veya daha doğun dramatik bakışlar sağlayacak olan takma kirpikleriniz olacaktır. Takma kirpiklerde siyah dumanlı göz makyajına çok yakışmaktadır.

Siyah Göz makyajı için Öneriler

Siyah göz makyajında başrol de gözler olacağından yüzdeki diğer bölümleri daha geri de tutmanız gerekmektedir. Dolayısı ile de şakaklarınıza süreceğiniz allık ve dudaklarınıza uygulayacağınız ruj soluk, mat ve uçucu tonlarda olmasına dikkat etmenizde fayda var. Natürel tonlar da olan bir allık ve nude renkler bir ruj tercih etmelisiniz ya da renksiz bir dudak parlatıcısı ile siyah göz makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz göz makyajınıza da ulaşmış olacak ve tüm dikkatleri üzerinize çekmiş olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ