Kadın Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı

Ciltlerimiz yazın normale göre daha fazla kurumaktadır. Bundan dolayı özellikle de yaz aylarında cildimize daha fazla özen göstermemiz ve cilt bakımımızı ihmal etmememiz gerekmektedir. Yaz aylarında cilt bakımınızı yapmanız aşırı sıcaktan, güneşten ya da cildinizin kurumasından kaynaklı cilt lekelerinin oluşumunu da engelleyecektir.

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cildinize her zaman nemli tutmanız gerekmektedir. Yaz mevsimlerinde cilt normale göre daha çok kuruyacağından bu kuruma da cildinizin soyulmasına neden olacaktır. Bundan dolayı özellikle de kuru cilt tipe sahipseniz yaz mevsiminde buna daha fazla önem vermelisiniz. Cildinizin ise yaz aylarında kurumasına müsaade etmemeniz gerekmektedir. Mutlaka nemlendirici krem sürmeniz cilt bakımı ise yapabileceğiniz işlemlerin başında gelmektedir.
Ağır makyaj yapmaktan uzak durmalısınız. Kapatıcı ve fondöten gibi ağır makyajlardan yaz boyunca uzak durun mümkünse hiç kullanmayın. Çünkü yazın cildiniz fazla nefes alamayacağından bu ürünleri kullandığınızda istediği oksijen seviyesini alabilmesi için cilt gözeneklerinizi de açık tutmanız gerekmektedir. Cildiniz oksijen aldıkça daha bakımlı bir hale gelecektir.Mevsim meyvelerinden kendinize yüz maskesi yapabilirsiniz. Yaz boyunca mevsim meyveleriyle yapacağınız maskeler cilt bakımında size oldukça yararlı olacak. Beyaz dut, yaz aylarında kullanabileceğiniz meyvelerden birisidir. Beyaz dut naturel bir cilt tonu elde etmenizi sağlarken aynı zamanda da cildinizi besleyip cilt bakımında size destek sağlar. Dutu ezip suyunu da yüzünüze bir fırça yardımı ile sürerek 20 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

  • Güneş kremi mutlaka kullanmalısınız. Etrafınızda yüzü erken yaşlanan bayanlara dikkatli bir şekilde bakın çoğunun nedeni ise güneş ışınlarıdır. Güneş ışınları yüzünden cildin erken yaşlanması ve cilt kırışıklıkları çok sorun olmaktadır. Bundan dolayı yaz zamanında özellikle de güneşin altında olmaktan uzak durun. Her zaman da yüzünüze güneş kremini kullanın. Bunun için sadece açık havada olmanız gerekmiyor kapalı alanlarda da güneş kreminizi yaz aylarında kullanın.

  • Güneşten kendinizi mutlaka koruyun. Güneş kreminin dışında mutlaka koruyucu bir şapka ve gözlük kullanın. Güneş yalnızca yüzünüze değil gözlerinize de zarar verebilmektedir. Bundan dolayı da gözlüğünüz her zaman yanınızda olsun. Başınızda ise mümkünse büyük bir şapka kullanın. Böylelikle tüm yüzünüzü de gölge de bırakabilirsiniz.
  • Açık renk kıyafetleri tercih edin. Açık renk kıyafetler güneş ışığını geri çevireceğinden sıcağın cildinize temas etmesini de engelleyecek ve bu durumdan da sizi koruyacak. Cilt bakımını yaz aylarında öncelikle doğru korunma ile başladığından güneş ve sıcaktan kıyafetlerimizle de korunabilirsiniz

  • Yüzünüzü brozlaştırmaktan uzak durun. Yaz zamanlarında bronzlaşmak herkesin hayali fakat bronzlaşırken yüzünüzü gölgede tutun. Cilt lekelerinin oluşmaması ve cilt bakımı sorunu çekmemeniz için sizlere faydalı olacaktır. Vücudunuz bronzlaşıp daha sonra çeşitli kozmetik ürünler ile yüzünüze de renk verebilirsiniz. Bunun içinse yüzünüzü yakmanıza ve cilt lekeleri gibi riskleri almanıza gerek yoktur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ